Жінки-поліцейські, яких об’єднала професія і любов до дітей

Цьогоріч, 8 липня виповнилося 25 років ювенальній превенції України. Непередодні з нагоди ювілею стартував флешмоб під назвою #Яювенальнийполіцейський. Тож і ми хочемо більше розказати вам про тих поліцейських Стрийського відділу поліції, які стоять на варті захисту прав дітей. Таких трьох різних, але водночас особливих жінок-поліцейських об’єднала професія і любов до дітей.

Отож, знайомтесь! Інспектор з ювенальної превенції Стрийського відділу поліції капітан поліції Надія Хомин. Надія – відповідальний та професійний поліцейський, кохана дружина та щаслива мама, а ще – життєрадісна, щира, завжди усміхнена та позитивна людина. У цьому її особливість! За це її поважають та дуже цінують у колективі!

«Я дуже люблю свою сім’ю – а вони мене. У цьому моя сила і моє щастя. Мій чоловік теж офіцер поліції, тому з розумінням ставиться до того, що мене посеред ночі можуть викликати на роботу для пошуків дитини, яка зникла. У нас росте син, який теж мріє стати поліцейським. Мої хлопці мене розуміють і підтримують, а я, коли маю час і можливість, люблю їх потішити чимось смачним. Адже щастя у таких дрібницях, у радісних очах моїх рідних», – зазначає Надія Хомин.

Із 2011 року, після за-кінчення Луганського універ-ситету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, Надія на службі в органах внутрішніх справ. Весь її професійний шлях пов’язаний з роботою з дітьми. «За цей час мені доводилося зустрічатися з різними життєвими історіями і проблемами. Дуже болісно, коли доводиться вилучати дитину з сім’ї і поміщати її в притулок, бо батьки – «зламалися» під тягарем життєвих проблем, і не можуть забезпечити своїй дитині належних умов для життя і розвитку. Життєві негаразди – не виправдання, для любові ні грошей, ні багатства не потрібно. Це безкоштовний дарунок від Бога, нам залишається лише його використовувати. А діти – не дорослі, вони люблять безкорисливо і безмежно, люблять своїх батьків, якими б вони не були! Чужих дітей не буває. Я в цьому твердо переконана, і якщо б змогла, то зробила б так, щоб кожна дитина була щасливою».

Наступна наша героїня, професійна та відважна офіцер поліції, а водночас тендітна красуня, кохана наречена, любляча хрещена матуся, а найголовніше – улюблениця маленьких стриян. Знайомтесь! Інспектор з ювенальної превенції Стрийського відділу поліції, креативна та комунікабельна, старший лейтенант поліції Лілія Дячишин. Вона завжди з легкістю знаходить спільну мову зі школярами та налагоджує довірливі взаємини з підлітками. За цю особливість її шанують колеги, за щирість і добре серце – люблять рідні та друзі!

Довіру у дітей не так легко завоювати! Їй це вдається, мабуть, тому, що виросла у дружній сім’ї, де виховуються ще троє дітей. Для своїх молодших братів та сестрички, Ліля улюблена старша сестра, вірна подруга та порадниця.

Згадані риси допомагають офіцеру поліції налагоджувати партнерські відносини також з громадськими організаціями та працівниками служб, які стоять на захисті прав дітей. Адже спільно можна вирішити багато проблем та запобігти не одній біді. Зокрема, правоохоронець брала участь у реалізації багатьох проєктів, представляла Стрийський відділ поліції на конференції, організованій Консультативною Місією Європейського Союзу в Києві. А проєкт «Тиждень без смартфона», який реалізовувався у Львові, залишив їй море позитивних емоцій, неоціненний досвід спілкування з підлітками 24/7, а також багато друзів та знайомих.

«Рівний-рівному. Я впевнена, що тільки така модель спілкування з підлітками дає можливість завоювати їхню довіру, а коли їм потрібно – не підвести, обов’язково прийти на допомогу. Діти можуть помилитися, можуть просто чогось не знати. Дуже важливо, щоб саме батьки були найкращими друзями та порадниками для своїх чад. Та, на жаль, так є не завжди. Тому під час різноманітних заходів та зустрічей ми просимо дорослих більше цікавитися проблемами своїх дітей, чути їх і дослухатися до них, до дітей намагаємося донести ту інформацію, яка зможе їх уберегти від неприємностей чи необдуманих вчинків, а усіх закликаємо робити хай маленькі, але добрі вчинки. Як говорить моя подруга, практикуючий психолог, Олена Бортнічук, зло панує там, де добро відпочиває! Тож не давайте добру відпочивати!”.

Знайомимось далі. Цілеспрямована, впевнена та рішуча! Очільниця ювенальних поліцейських – Юлія Купранець, капітан поліції, старший інспектор з ювенальної превенції Стрийського відділу поліції. У цій тендітній красивій жінці поєдналися сильний характер та добре серце. Вона не боїться брати відповідальність на себе, намагається у кожній ситуації, у якій вирішується доля дитини, зробити все можливе аби насамперед захистити права дитини. До її думки прислухаються, як в колективі, так і поза ним: вона бере участь у засіданнях комісій з питань захисту прав дітей.

У ювенальній превенції Юлія працює уже п’ятий рік. Окрім юридичної, має освіту психолога, що допомагає їй в роботі, особливо, з підлітками, які перебувають на профілактичному обліку. Багато зусиль докладає поліцейська аби спільно з відповідними службами допомогти таким дітям виправитися і стати на правильний шлях.

«Щиро радію, коли бачу зміни у житті наших дітей. Є одна особлива дівчинка, за долю якої я досі вболіваю, хоча вона вже повнолітня. Її успіхами я дуже горджуся і радію за неї. У неї було складне дитинство, залишилася одна, батьки померли, вона зробила у свій час багато помилок, було багато проблем, бесід, розмов, зусиль… На щастя, вона змінилася, Господь дав їй добрих людей на шляху і вона щасливо вийшла заміж, зараз виховує уже своїх дітей. Тож попри труднощі, складні обставини у житті, ніколи не можна опускати рук, завжди знайдуться добрі люди, які прийдуть на допомогу, треба тільки вірити і самому докладати зусиль для змін у житті. Про це я завжди нагадую своїм підопічним і щиро зичу їм усім щасливої долі», – зазначила офіцер поліції.

Ольга МАРЦИНЮК.

Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як відбувається розгляд судом справ про визнання о

На це питання відповідає Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги.