Раз, два, три –  ялиночко світи!

Напередодні Дня св. Миколая, 18 грудня, у Стрию відбулося урочисте відкриття головної ялинки міста. На майдані Незалежності не очікувано зібралося чимало людей. Дітвора раділа зустрічі зі святим Миколаєм, і він «запалив» вогні на  ялинці й тим самим, дав старт різдвяно-новорічним святам, які з нетерпінням всі чекають.

Так вже склалося роками, що головну ялинку нашого міста постійно критикують. Стрияни щороку очікували змін і ось цьогоріч, ще задовго до її офіційного відкриття, ялинка стала топ-темою усіх соціальних мереж та найбільш обговорюваною серед містян різного віку. Вперше у Стрию  встановили штучну ялинку, прикрасили стильними кульками та сучасним світлом. Звичайно, були й скептики, які говорили, мовляв у карпатському краю не живе дерево та все ж тих, хто щиро радів змінам більше. Мабуть тому, в призначений день відкриття майдан Незалежності гудів мов вулик.

Дзвінка коляда у виконанні Муніципального хору «Каменяр» (диригент Степан Целюх) налаштувала велелюдну площу на святковий лад. Далі, ламаючи стереотипи три Чортиці, ну дуже симпатичні й кумедні, викрали помічника святого Миколая –  Ангела, щоб зашкодити святкуванню. Та Добрий Миколай разом з Янголятами зуміли знайти бешкетниць і переконати їх, що краще робити добро та дружити з усіма. Від цікавого дійства у захваті були не тільки діти, а й дорослі. Так, усі разом й перемогли злих рогатих. І полинула милозвучна пісня «Ой, хто, хто Миколая любить» у виконанні вже добрих Дияволиць до кожної оселі, де чекають на диво і справжнє свято.

Мить, коли за помахом руки Миколая засвітилися вогні головної ялинки Стрия була справжньою ейфорією. На щасливе й радісне святкування всіх благословив отець Мирон Гринишин. Учні 4-А класу молодшої гімназії ім. Андрея Шептицького продовжили свято танцювальним флешмобом. Марія Бардин виконала пісні, які хоч і подумки, та ще на крок наблизили нас до справжньої зими зі сніжком і  хурделицею.  І коли навколо стемніло і лиш у світлі прожекторів та новорічної ілюмінації перебував майдан Незалежності на сцені з’явилися   улюбленці дітей і дорослих –   Левко Дурко й Аеліта. Їхні жарти та запальні пісні були дуже доречними і довгожданими, тому не залишили байдужими нікого. Підспівували та пританцьовували всі.

У цей вечір ніхто не хотів розходитись. Милувалися ялинкою, фотографувалися, співали й танцювали. Усюди лунав сміх, жарти. Хоч і не надовго та клятий коронавірус здав свої позиції.  І тільки медичні маски нагадували про те, що потрібно дотримуватися дистанції та інших застережень.

Як повідомили у Стрийській міській раді, штучну ялинку, освітлення, огорожу та нові прикраси придбано за кошти підприємців. А комунальники оперативно попрацювали, щоб потішити містян прекрасним результатом. Також завезено дерев’яні будиночки-крамнички, які встановлено навколо майдану Незалежності. Таким чином, вперше в Стрию буде й свій різдвяний ярмарок. До завершення усіх свят стрияни мають справді гарну локацію, місце, куди можна прийти з друзями, рідними поспілкуватися, придбати сувенір на згадку, почастувати смаколиками й просто помилуватися ялинкою. Залишається лиш дочекатися снігу, який додасть неповторного зимового шарму.  Веселих свят!                                                    

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: