Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза,

А батько сина ще не відпускав.

(Л. Максимлюк)

Минуло вже 5 років від трагічних подій 18-20 лютого 2014 року, під час яких було вбито найбільшу кількість мирних мітингувальників. Після майже тримісячного протистояння в Києві, чорний вівторок, 18 лютого 2014 року, почався із мирного маршу активістів Майдану до Верховної Ради.

Саме того дня у Верховній Раді мало відбутись пленарне засідання, на якому опозиція хотіла домагатися голосування за повернення до Конституції 2004 року. Однак біля будівлі парламенту сталася бійка між «тітушками» та активістами Майдану. Спровокували бійку прихильники Януковича. У хід проти мирних демонстрантів було задіяно силовиків, які активно використовували світлошумові гранати. Згодом у хід проти людей була задіяна й вогнепальна зброя. Варто додати, що з моменту повалення режиму Януковича жоден політик, який був у тодішній владі перед законом не відповів. За всі ці роки жодного підозрюваного у вбивствах протестувальників не затримано…

Ми з шаною згадуємо Героїв, які віддали своє життя за суверенну та Незалежну Україну. Усі ці роки Україна вшановує усіх Героїв Небесної Сотні.

У вівторок, 2 квітня ц. р., в актовій залі Стрийського меморіального комплексу «Борцям за волю України» відбулася презентація проекту «Герої поміж нас. Небесна Сотня» – «Історія життя Героїв Небесної Сотні Львівщини». На цій презентації були присутні родини Героїв Небесної Сотні, Героїв України Андрія Корчака та Юрія Дяковського – Юрій Корчак, Ольга Соломаха, Світлана та Іван Дяковські, митрофорний протоієрей, настоятель храму Всіх Святих Українського Народу о. Іван Барабаш, військовий капелан та духовний наставник Стрийської гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького о. Юрій Лесишин, начальник відділу культури Стрийського міськвиконкому, заслужений працівник культури України Богдан Бойко, начальник відділу з питань культури, туризму, національностей та релігій Стрийської райдержадміністрації Юлія Курилишин, директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес, заступник директора Стрийської гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького Марія Бурій, волонтери, громадські активісти, вчителі та учні гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького, представники засобів масової інформації, пересічні стрияни. Всі ці люди зібралися, щоб вшанувати Героїв Небесної Сотні, Героїв України Андрія Корчака і Юрія Дяковського та усіх тих, хто п’ять років тому загинув на Майдані за честь, гідність та європейський вибір України. З експонатами виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» присутніх ознайомила старший науковий співробітник відділу «Музей визвольної боротьби України» Львівського історичного музею Світлана Кочергіна. «Вони всі були різного віку, різних професій та уподобань, але об’єднувала їх велика любов до рідної землі та патріотична пісня», – зазначила п. Світлана.

Про учнівські роки Юрія Дяковського розповіла його класний керівник, викладач гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького Лідія Корцюк, а гімназисти виконали вірш-посвяту «Пам’яті Героя» та пісні «Я тебе ненавиджу, війна», «Я – України син».

Духовні отці Іван Барабаш та Юрій Лесишин помолилися за упокій Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за Україну.

До сестри і брата Андрія Корчака та батьків Юрія Дяковського від учасників заходу звучали слова вдячності за виховання справжніх українських патріотів, Героїв рідної землі.

Хотів би зазначити: започаткований департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, Музеєм Визвольної боротьби України проект під назвою «Герої поміж нас. Небесна Сотня» презентують у середніх загальноосвітніх школах та інших закладах, де навчалися Герої Небесної Сотні Львівщини. Цей проект передбачає експонування виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», створеної в Музеї визвольної боротьби України, та вшанування пам’яті кожного Героя Небесної Сотні Львівщини.

Мамочко, вибач за чорну хустину

За те, що віднині будеш сама.

Тебе я любив. І любив Україну

Вона, як і ти, була в мене одна.

                      (О. Максимишин-Коробель).

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: