Імбирний пряник — подарунок зі смаком свята

Теплий затишний дім, чашка гарячого шоколаду та кольоровий імбирний пряник – ось запорука щасливого настрою цими зимовими днями. А як же приємно, коли пряник ще й розписаний власноруч, або ж вашою талановитою дитиною. А щоб навчитись самим створювати смачну радість, 17 грудня, за сприяння Михайла Шмігельського, цікава стрийська дітвора відвідала майстер-клас по розпису імбирного печива в стінах мовно-культурного центру «My English». Уляна Вайда – керівник студії розумних дітей «Пізнайко» та психолог «Арт-терапевтичного центру для дітей учасників АТО», що реалізується у Стрию за підтримки Української Галицької Асамблеї з ініціативи «Молодь Стрийщини», поділилась з дітьми майстерністю та секретами малювання глазур’ю.

Гарний розписний імбирний пряник – це не лише смаколик до чаю, але й чудовий подарунок до прийдешніх свят для друзів і близьких. Маленькі учасники майстер-класу, беручи до рук пакетики з різнокольоровими їстівними фарбами створювали свої справжні шедеври. В когось грала барвами ялинка, хтось прикрашав сніжинки і вимальовував місяць. Дехто «оживляв» чоловічка і «вишивав» узорами рукавичку, а хтось навіть зізнавався в коханні «листом» на «смачному сердечку». Атмосфера легкої казковості надихала всіх присутніх. Діти з захопленням обирали кольори і старанно виводили кожну деталь майбутнього подарунку. А після закінчення розпису, кожен поніс  диво-вироби в дарунок своїм близьким. Саме тому ці пряники такі особливі й такі безцінні. Адже вони наповнені дитячим сміхом, любов’ю і щирістю. Таку неймо­вірно чисту щедрість дитячої душі не купиш за жодні багатства світу.

Дехто жартує, що імбирні пряники – це казка, яку можна з’їсти, і мабуть це таки прав­да. Як і те, що ці кондитерські вироби уже давно стали незамінним атрибутом різдвяних та новорічних свят. Казка Братів Грімм «Гензель і Гретель», де відьма живе в пряничному будиночку, імбирний чоловічок – герой мультфільму «Шрек» – це все завдяки маленькому смачному прянику з додаванням імбиру.  Нехай його казковий смак створить вам смачний солодкий настрій на всі свята!

 

Марія ПАК.

Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: