Пам’яті Ігоря Шарабури присвячується…

У cуботу, 7 липня на скелях Довбуша, біля с. Бубнище рідні, близькі, друзі та знайомі вшанували світлу пам’ять видатного альпініста України, майстра спорту СРСР зі спортивного скелелазіння, суддю національної категорії, нашого земляка Ігоря Шарабуру.

Ігор Костянтинович народився 23 липня 1949 року в м. Стрий. З дитинства він любив їздити у Карпати, а спортивним скелелазінням та альпінізмом почав займатися у 1970 році. Три роки опісля у Криму став чемпіоном України у зв’язках і виконав норматив кандидата у майстри спорту СРСР із скелелазіння.

У 1974 році, у складі команди альпіністського табору «Узункол», став переможцем чемпіонату СРСР серед рятувальних загонів у Базенгі (Кавказ). Ще через рік – здобув перемогу в чемпіонаті ЦР «Спартак» СРСР у зв’язках і на короткій трасі Тирниауз (Приельбрусся). У 1980 році разом з Юрієм Лішаєвим став чемпіоном СРСР у зв’язках та отримав звання майстра спорту СРСР зі спортивного скелелазіння.

Ігор Шарабура з 1975 по 1985 роки був членом збірної УкрРади ДСТ «Спартак» з альпінізму. Він здійснив ряд сходжень вищої категорії складності в горах Кавказу, Паміру, Тянь-Шаню. Брав участь у розвідувальній експедиції у Гімалаях.

У1986 році на зимовому чемпіонаті України на приз А. Кустовсього він вперше ввів нову дисципліну – суперскладне лазіння. У 1987 році Ігорю Шарабурі було присвоєно високе спортивне звання – суддя всесоюзної категорії зі скелелазіння.

У 1988 році брав участь у суддівських змаганнях найвищого рангу в СРСР. Крім того, пан Ігор був неодноразовим чемпіоном та призером України, СРСР, ЦКР ДСТ «Спартак» та ВЦРПС. Він багато займався тренерською роботою, роботою з молоддю та пропагував альпінізм та скелелазіння. Впродовж багатьох років займався висотними роботами.

Любив екстрим, дельтаплан, параплан, гірські лижі та спелеологію. Ігор Костинтинович Шарабура трагічно загинув 10 липня 2008 року.

Пам’ять про нього надовго житиме у наших серцях…

Роман МАЗЯК, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини.
Фото з архіву автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: