ХОР З УЛИЧНОГО ЗАСПІВАВ НА МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ «ДЗВОНИ ЛЕМКІВЩИНИ»

7-8 серпня в м. Монастириська на Тернопільщині відбувся XXII Міжнародний фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Участь у фестивалі взяв хор «Підкарпаття» Народного дому с. Уличне Труска­вецької громади. Про це поінформував керівник хору Богдан Кіндракевич.

На фестивалі уличненці познайомилися з культурою та традиціями лемків – етнічної групи українців, депортованих під час операції «Вісла» в середині ХХ століття, послухали їхні розповіді, подивилися танці, старі світлини, ремесла, побували на майстер-класах, скуштували страви лемківської кухні та взяли участь у розпалюванні лемківської ватри.

 Фестивалі лемківської культури проходять щороку – в Україні, Польщі та поза ареалом розселення етносу. Такі фестивалі є не лише місцем зустрічі лемків, розсіяних по світах, але й способом передачі традицій та лемківського духу з покоління в покоління, демонстрацією невмирущості Лемковини, котра повіки житиме у серцях лемків незалежно від того, де вони мешкають.

Уличненський хор «Підкарпаття» на «Дзвонах Лемківщини» представив лемківські твори, які готували спеціально для фестивалю, а саме: «Лемківська зоря» (муз. М. Петрика, сл. С. Дасевича), «Шкода, Боже, шкода» (обр. Б. Кіндракевича), «Чиє ж то полечко неоране» (обр. А. Кос-Анатольського). А розпочали свій виступ уличненці піснею «В Лемківській тихій стороні ще й досі не кінець війні…».

Хор «Підкарпаття» в с. Уличне було створено 4 грудня 2008 р. Ініціаторами створення хору стали: Ігор Ригус, Микола Стефанків, Ірина Черепущак. Керівником хору став Мирон Якубів, концертмейстером Оксана Якубів. З грудня минулого року хором керує Богдан Кіндракевич.

Джерело: http://www.tmr.gov.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: