Хенд мейд  на пенсії

У меморіальному музеї О. Бачинської, що у м. Стрию нова експозиція. Це ляльки Марини Тутової, яка захопилася хенд мейдом вийшовши на пенсію після 22 років служби в армії. «Подорож у дитинство» облаштували музейні працівники й запрошують стриян і гостей міста оглянути кумедних тваринок та  казкових героїв, які викликають посмішку й тільки позитивні емоції.

Випромінює позитив і сама майстриня. Пані Марина родом з м. Харків та більшу половину свого життя прожила й прослужила у лавах армії, власне, у Стрию, тому зараз тут її дім, сім’я, друзі й нове захоплення. Вийшовши на пенсію, спрагла до усього прекрасного жінка почала серйозно займатися вишивкою, зокрема, бісером. І власне, шукаючи у Всесвітній павутині ідеї до мережива квітів з бісеру випадково натрапила на сторінку з ляльками.

Переглянула, почитала і вирішила спробувати. Це було чотири роки тому. Першими пані Марина виготовила маленьких пупсиків і тваринок зі шкарпеток, потім у хід пішли капронові колготи. Ось так, використовуючи синтипон, як наповнювач, а для одягу непотрібні речі стала лялькаркою. Все виконує виключно вручну. Образи переважно придумує сама, підглядаючи деякі ідеї в Інтернеті.

Від першого дня «знайомства» з чарівним світом хенд мейду виготовила біля ста ляльок. Спочатку дарувала знайомим, як сувеніри, а відтак, почала співпрацювати з Туристично-інформаційним центром Стрия на запрошення її директора Олександра Сікори. Тепер бере активну участь у тематичних «Вернісажах», провела свій перший майстер-клас і стала переможницею у передноворічному конкурсі на виготовлення найкращого символу року.

Розповідає пані Марина, що ляльки займають весь її вільний час. На створення нового образу і виготовлення готового виробу йде від двох днів до двох тижнів. «Капрон дуже капризний у роботі й деколи один необережний рух і вигляд ляльки кардинально змінюється, – розповідає майстриня. – Ось Бабу Ягу, яка на виставці виготовляла днів десять. Головне зробити  обличчя, а все решта деталі. Чоловік підтримує моє захоплення. Навіть допомагає виготовляти підставки для ляльок і вивозить на ярмарки. Увесь матеріал купую сама. Так цікаво спостерігати як зі звичайних і деколи здавалося б не потрібних речей виходять веселі й симпатичні ляльки. Рада, коли чую хороші відгуки. Це стимулює. Хочеться творити!».

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: