Гуманітарна допомога Стрийській міській лікарні

Нещодавно в м. Стрий по лінії Благодійного фонду «Добре серце» прибув гуманітарний вантаж, який незабаром буде передано Стрийській центральній міській лікарні. В свій час головний лікар Осип Бегей звернувся до голови Фонду Олега Канівця з проханням щодо надання допомоги функціональними ліжками та приліжковими тумбочками.

У середньому  вартість такого ліжка, оснащеного електроприводом підйомника, складає 35 тисяч гривень, можна зрозуміти, що при сьогоднішньому фінансуванні закладів охорони здоров’я це практично непідйомні суми. Олег Канівець прийняв рішення звернутись до міжнародних донорів, щоб посприяли у вирішенні даної проблеми. І ось на звернення відгукнувся керівник Німецького Деканату Української Православної Церкви КП м. Кельн отець Володимир Чайка. Саме за сприяння отця Володимира, ми відшукали  клініку біля Франкфурта на Майні  (м. Альценау), яка погодилась надати гуманітарну допомогу, а саме 30 ліжок з електроприводом, тобто пацієнт може керувати положення свого тіла за допомогою пульта  і матрацами, 20 приліжкових медичних тумбочок. І хоча все це не нове, але водночас перебуває в доброму, робочому стані і ще не один рік послужить людям.

У даний час Фонд здійснює всі необхідні процедури розмитнення вантажу, адже потрібно оформити багато дозвільних документів в установах і міністерствах. Та й попередній процес оформлення документів зайняв багато часу. Так, для прикладу, отець Володимир займався оформленням документів з німецького боку, хоча мешкає за 250 км від клініки.

У Стрию документацію готували працівники Фонду, а в Києві питання, на рівні міністерств, вирішував особисто Олег Канівець. Ось такий вийшов робочий трикутник. Фонд оплатив транспортні витрати та всі необхідні завантажувально-розвантажувальні роботи (оскільки вага ліжка 130 кг, то потрібно було залучати спецтехніку). В Стрию з вивантаженням допоміг керівник ТОВ «Галартезіан» Орест Бойко, який також надав складські приміщення  для тимчасового зберігання вантажу під митним контролем. Половина шляху пройдена, будем рухатись далі. Так, виникали труднощі, українське законодавство сильно забюрократизувало процедури гуманітарної та соціальної допомоги,  але пригадались слова отця Володимира: «Справа добра, Бог не залишить нас без допомоги».  Отака от чергова добра справа від фонду «Добре серце».

Петро ЛУЧКО, заступник виконавчого директора БФ «Добре серце».

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: