Греко-римська боротьба. Європейська «бронза» Мар’яна Голубовського

   Протягом семи днів, з 21 по 27 липня, у столиці Азербайджану – Баку, проходив XV літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль. У цьому європейському юнацькому форумі взяли участь найсильніші юні атлети Старого світу віком 14-18 років, які змагалися у 10-ти видах спорту. 

Загалом, 68 юних олімпійців України були представлені в семи видах програми: велоспорт, волейбол, дзюдо, легка атлетика, плавання, греко-римська боротьба та спортивна гімнастика. Забігаючи вперед, хотів би зазначити, що  наша команда виборола 8 золотих, 7 срібних та 10 бронзових медалей. Одну бронзову нагороду приніс нашій кадетській збірній України вихованець Стрийського спортивного клубу «ВЕДМЕДІ» Мар’ян Голубовський, який виступав у ваговій категорії 65 кг. Щоправда, у цій ваговій категорії він змагався вперше, так як перейшов до неї зовсім недавно. Раніше Мар’ян виступав у ваговій категорії 60 кг. Загалом, наш юний борець греко-римського стилю провів на цьому турнірі п’ять важких поєдинків. І лише у півфіналі він у рівній боротьбі, ведучи у рахунку 5:3, поступився з рахунком 5:7 діючому чемпіону світу серед кадетів та майбутньому переможцю Європейського юнацького олімпійського фестивалю, господарю змагань – Чазаю Хасанлі (Азербайджан).

    Бронзовий призер ХV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю з греко-римської боротьби, стриянин Мар’ян Голубовський (на фото) після свого виступу в Баку сказав: «Безумовно, дуже радий здобуттю цієї нагороди, адже участь в Олімпійському фестивалі має для мене велике значення. Щасливий, що повернуся додому не з пустими руками. Хочу подякувати моїм першим тренерам, а також наставникам, які працюють зі мною зараз. Ця нагорода – їх заслуга! Щира вдячність: Петру Коновальчуку, Дмитру Кошубі, Руслану Бабцю, Івану Бокеєву, Олегу Ковалю, Дмитру Шевчуку», – наголосив Мар’ян. Крім того він зазначив, що дебют вдався. «Є над чим працювати. Будемо йти далі, крок за кроком до найголовнішої мрії – медалі дорослих Олімпійських Ігор», – додав наш борець.

У загальнокомандному заліку збірна України посіла шосте місце.

Вітаємо нашого юного борця греко-римського стилю Мар’яна Голубовського з бронзовою медаллю XV Європейського юнацького олімпійського фестивалю та бажаємо йому нових спортивних перемог та Олімпійських вершин.

    Михайло Олійник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: