Green chelleng від «Фортунчика»

       24 квітня редакція журналу «Фортунчик» спільно з ГО «Молодь Стрийщини» та Екологічним Бюро Стрийської єпархії УГКЦ «запустили» зелений виклик з нагоди першої річниці дитячого глянцю під назвою «Магнолія від «Фортунчика».

    Акція стартувала на подвір’ї  Стрийської СЗШ №1. Головний редактор дитячого видання Наталія Карпенкова та автор ідеї акції «Стрий – місто магнолій» Михайло Шмігельський подарували  квітучі  деревця з нагоди першої річниці дитячого видання усім 13 навчальним закладам м. Стрия та звернулися із закликом посадити на своєму шкільному подвір’ї ці магнолії й зробити фото для «Фортунчика».

     Першими підхопили естафету «зеленого виклику» учні Стрийської загальноос-вітньої школа №11. На своїй сторінці у «фейсбуці» директор навчального закладу Сергій Запісов написав: «25 квітня у Чистий четвер Стрийська загальноосвітня школа І ступеня № 11 долучилася до акції  «Стрий – місто магнолій», започаткованої ГО “Молодь Стрийщини” та ініціативи редакції журналу «Фортунчик», який залюбки читають наші вихованці. Школа отримала в подарунок два саджанці магнолій. Що ж, учні та учениці 3-В класу висадили їх і тепер щоранку будуть відвідувати своїх “підопічних”. Пообіцяли, що прийдуть сюди на фотосесію у день свого весілля, коли магнолії цвістимуть рясним цвітом!».

  Також магнолію від «Фортунчика» посадили на подвір’ї СЗШ №10 і депутати учнівського парламенту разом з методистом відділу освіти Лесею Романишин. На сторінці учнівського парламенту м. Стрия «Лідер ХХІ ст.» активісти залишили допис: «Кожна людина впродовж життя повинна зробити три добрі справи: збудувати дім, виростити сина і посадити дерево. Сьогодні кожен відповідальний за природу. Нам є над чим замислитися, щоб не збідніла природа нашої країни, а дерева залишалися одним із головних її багатств. 2 травня 2019 року висадили магнолію, яку подарували автор ідеї акції «Стрий – місто магнолій» М. Шмігельський та редактор журналу «Фортунчик» Наталія Карпенкова».

   Над питанням: як привчити дитину до читання та любити і берегти природу працюють спеціалісти різних галузей. Єдиного рецепту немає та однозначно, що ми, дорослі маємо показувати приклад. Якщо книжки, дитячі журнали з раннього дитинства є присутніми в оточенні малюка, він рано чи пізно ними зацікавиться. Дуже важливо, щоби батьки не лише читали разом з дітьми, а й обговорювали прочитане. Це і заохочує дитину до читання, і сприяє порозумінню в родині. Діалог між батьками та дітьми формує довіру, показує дитині, що нею цікавляться, на її думку зважають.

   Дитячі враження впливають на все подальше життя. Спільне садження дерев, квітів, дисциплінують і спонукають до відповідальності та турботі за маленьку рослинку, яка при дбайливому і бережному ставленні виросте і тішитиме оточуючих. Сильні дитячі враження від зустрічі з дивовижним світом природи чи цікавим виданням назавжди залишать свій слід, збудять бажання дізнаватися ще і ще. Дитина, що бачить, як читають старші чи бережуть красу природи, так само буде залюбки брати до рук книгу і намагатися робити навколишній світ кращим. Організатори акції сподіваються, що стрийські школярі активно долучаться до «зеленого виклику» й до дня народження «Фортунчика» висадять квітучі деревця на шкільних подвір’ях.

                                                                                                   Микола КАРПЕНКОВ. Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: