Герої повернулись додому!

3121 серпня відбулися урочисті святкування в честь повернення з зони проведення Операції Об’єднаних Сил військової частини А2847 зенітно-ракетного Теребовлянського полку, яка дислокується в м. Стрию.

Цього дня місто зуст­річало найго­ловніших людей своєї країни, які є сим­волами незалежності та мужності. Свят­кування розпочалися ходою особового складу військової частини з Бойовим та Дер­жавним прапором у супроводі військового оркестру вулицями міста Стрия до Майдану Незалежності, де відбувся мітинг. Їх урочисто зустріли городяни, школярі, пред­ставники органів місцевого самоврядування та духовенства, рідні та близькі.

Захід за участі Сергія Ковальчука – очільника партії «Європейська Солі­дарність» м. Стрия та депутатів фракції, продовжився у міському Будинку культури, де проходив святковий концерт, а також нагородження, вручення пода­рунків та вшанування кращих військових.

Зі словом благословення до військовослужбовців звернувся Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків: «Ви є авангардом сумління ук­раїнського народу. Особливо сьогодні, в часи війни, кожен, хто відважився стати в ряди оборонців української дер­жавності, заявляє не тільки про свою громадянську позицію, не тільки про свою національну свідомість, але проявляє в собі те, що говорив Христос, коли казав, що немає більшої любові, ніж та, коли хтось готовий своє життя віддати за своїх ближніх. Сьогодні в суспільстві багато говориться про аполітичність, непричетність до подій, які стаються. І кожний військовий є дуже радикальним прикладом відношення громадянина до свого народу, до своєї держави, а передусім – про відношення до громадянської відпові­дальності. Байдужість є виявом страху. В книзі одкровення Івана Богослова є кілька переліків, категорій людей, які увійдуть або не увійдуть до неба. І перелік тих, хто не увійдуть до неба очолюють боягузи. За тим всім, що найбільше шкодить єдності нашого народу є відсутність від­повідальності. Я дякую вам, що ви є прикладом мужності. І хочу від щирого серця побажати вам мужності і відповідальності. Щоб з вас брали приклад, і щоб ви своїм прикладом вели не тільки нашу армію, але цілий народ і державу вперед, особливо тепер, коли треба сказати рішуче “ні” російській агресії. Бо війни не виграє зброя, війни виграють Люди, слово котре пишеться з великої букви».

Голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко, депутат від партії «ЄС», який вітав військових подяками, говорить: «Радий вас всіх бачити вдома, дорогі воїни. Україна – це наш великий дім, а українці у ньому – це одна велика сім’я. У 2017 р. у складі 128 ОГПБр я також повертався з ротації після семи місяців пере­дування на Донбасі. Одне із відчуттів, яке мене тоді переповнювало це те, що є дві різні України – та, яка на фронті, яка воює і та, яка у тилу, де люди спокійно собі ходять і складається враження, що вони навіть не знають, що за тисячу кілометрів від них українці ризикують своїм життям і вмирають за свою державу. Тому завдання влади зробити все можливе, щоб усі ми відчули – Україна єдина і неподільна! Слава захисникам і слава Україні!».

Україна та стрияни раді по­верненню своїх Героїв. Продов­жуйте службу на благо українського народу і кожного з нас!

Марія ПАК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: