«Франс футбол» вирішив цьогоріч не вручати «Золотий м’яч»

Відомий французький футбольний журнал «Франс футбол» на своєму сайті повідомив, що у 2020 році нагороду найкращому футбольному гравцеві світу –приз «Золотий м’яч» вперше в історії вручати не буде.

 

Крім того, без володарів, залишаться інші призи, серед яких нагороди кращому воротарю, кращому молодому гравцю і найкращій футболістці.

Таке рішення було прийняте вперше у своїй історії, яка почалася в 1956 році, «Золотий м’яч» (на фото) – приз кращому футболісту Європи, який щорічно вручав французький  журнал «France Football» – не буде присуджений нікому.

У повідомленні йдеться про те, що це викликано виключними обставинами, через які відсутні справедливі умови для вручення цього трофея і таким чином при виборі переможця буде виключена об’єктивність. Також проблема полягає у журналістах, які кожного року визначають лауреатів «Золотого м’яча», тому що деякі з них можуть бути сконцентровані на особистих проблемах на фоні пандемії коронавірусу, а не на виборі найкращого футболіста року.

Хотів би нагадати, що через пандемію COVID-19 в 2020 році були скасовані численні спортивні змагання, в тому числі призупинено національні футбольні чемпіонати, європейські кубки та перенесено чемпіонат Європи 2020 року на наступний рік. Хотів би також зазначити, що минулорічним володарем «Золотого м’яча» був форвард ФК «Барселона» (Іспанія) та збірної Аргентини Ліонель Мессі, який вшосте завоював цей престижний для кожного футболіста приз, що є абсолютним рекордом. Серед щасливих володарів «Золотого м’яча» є три українця, які у свій час виступали у ФК «Динамо» Київ: Олег Блохін (1975 рік), Ігор Бєланов (1986 рік) та Андрій Шевченко (2004 рік).

Михайло ОЛІЙНИК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Футбол. ГОЛОВНЕ НЕ РАХУНОК…

25 липня 2020 року. 15.00. Сільський стадіон с. Дуліби. Суддя у полі – Андрій Бабій (Стрий).