Футбол. Третя звитяга ФК «Юність»(Верхня/Нижня Білка)

Уже другий рік поспіль у фіналі чемпіонату Прем’єр-ліги Львівської області серед дорослих команд зустрічаються ФК «Юність» (Верхня/Нижня Білка, Пустомитівський район) та ФК «Миколаїв». Як і минулого сезону чемпіонську звитягу святкували підопічні тренера Богдана Костика, які у фінальному матчі 2020 року з рахунком – 3:0  перемогли миколаївську команду.

«Юність» (Верхня/Нижня Білка) – ФК «Миколаїв» 3:0.

1 листопада 2020 року. м. Винники. Стадіон ім. Богдана Маркевича.

Арбітр у полі – суддя ФІФА Юрій Можаровський. Асистенти арбітра: Ростислав Якимик, Юрій Ковальчук. Резервний арбітр – Андрій Смольський.

Спостерігач арбітражу – Ярослав Грисьо.

Арбітр Системи Відеопов­торів Арбітра (СВА) – Роман Блавацький.

Спостерігач арбітражу СВА – Андрій Шандор (усі – Львів).

«Юність»: Андрій Жук, Іван Гаврушко (90+3 хв, Максим Занько), Микита Шарабура, Роман Білий, Володимир Федорів (90+2 хв Андрій Карвацький), Павло Гордійчук 81 хв, Микола Богда­нов), Володимир Гладкий (86 хв, Андрій Курилишин), Віталій Рав­лик (к), Омар Набізада (90+2 хв, Андрій Лебеденко), Віталій Дмитрух, Олег Панасюк (90+3 хв, Олександр Фітель). Президент команди – Олександр Ролько, головний тренер – Богдан Костик.

«Миколаїв»: Мар’ян Бурмас, Андрій Гурський, Назар Стасишин (82 хв, Андрій Оленич), Павло Іванишин, Роман Оприск (67 хв, Іван Федина), Григорій Коваль (к), Андрій Сагайдак (90+2 хв, Давидяк Мар’ян), Іван Юськевич (Віталій Щурко, 85), Борис Баранець (58, Ярослав Грица), Григорій Баранець (61 хв,  Богдан Клим), Ігор Синишин (70 хв, Юрій Бердей). Президент команди – Микола Оприск. Головний тренер: Іван Шуга.

Голи: 1:0 – Омар Набізада (28 хв), 2:0 – Віталій Равлик (54 хв), 3:0 – Омар Набізада (90+1 хв).

Ця фінальна гра стала справжньою окрасою цьогорічної футбольної Прем’єр-Ліги Львівщини. У складі номінальних гостей – ФК «Миколаїв» через застуду не зміг вийти на поле минулорічний кращий бомбардир Прем’єр-Ліги Львівщини (32 м’ячі) Ігор Балух. У команди з Верхньої та Нижньої Білки на поле не вийшов вихованець футбольної Стрийщини Ярема Каваців, який лише відновлюється після травми. Підопічні Богдана Костика активніше розпочали гру і вже на стартових хвилинах заробили декілька непоганих штрафних, але у завершальних моментах на висоті був страж миколаївської команди Мар’ян Бурмас. На 16-ій хвилині зустрічі досвідчений гравець білківської команди Володи­мир Федорів потужним уда­ром пробив із лінії штрафної площадки в кут воріт Мар’яна Бурмас, однак той був на місці. А ось на 28-ій хвилині грубо помилився захисник мико­лаївців Назар Стасишин, який втратив м’яча. Цим вміло ско­ристався форвард «білок» Олег Панасюк, який миттєво підхопив м’яча, увірвався у чужу штрафну площадку і віддав передачу на Омара Набізаду, який прицільним ударом відкрив рахунок у цьому матчі – 1:0. Пропущений гол «розбудив» миколаївських футболістів. Вони досить активно посали насідати на ворота суперника, створюючи гострі моменти, але надійно у воротах діяв Андрій Жук. Тож на перерву ФК «Юність» пішов маючи гандикап в один м’яч.

Після перерви футболісти з Верхньої та Нижньої Білки не збавили оборотів, багато атакували і незабаром вдруге розписалися у воротах Мар’яна Бурмаса. На 54-й хвилині Віталій Равлик після прострілу cпартнера розрядив гармату з меж карного майданчика – 2:0. Щоб врятувати ситуацію, миколаївським футболістам потрібно було терміново забивати. І вони мали непогані шанси для взяття воріт. Під завісу другого тайму Андрій Сагайдак поцілив у поперечину, а Юрій Бердей у карколомному стрибку пробив головою. Але воротар «білок» Андрій Жук розрядив ситуацію. Футбольне прислів’я гласить: не забиваєш ти, забивають тобі. Вже у компенсований арбітром у полі Юрієм Можаровським час гравці з Верхньої та Нижньої Білки зафіксували третє взяття воріт. Віталій Равлик відпасував Олегу Панасюку, який втік від Івана Федини, обіграв воротаря і віддав передачу Омару Набізаді, якому нічого не залишалося як відправити м’яча в порожні ворота – 3:0. Достойна та цілком заслужена перемога ФК «Юність» з Верхньої та Нижньої Білки, які втретє поспіль стали чемпіонами Львівщини серед дорослих команд Прем’єр-Ліги Львівщини. До рекорду ФК «Явір» (Яворів) та ФК «Рух» (Винники) у чотири поспіль перемоги у чемпіонаті Львівщини «білкам» залишилася лише одна перемога.

На урочистій церемонії нагородження команд перший заступник голови Львівської Асоціації футболу, суддя національної категорії Ярослав Грисьо і заступник голови Львівської Асоціації футболу Ростислав Заремба на спеціально спорудженому подіумі урочисто нагородили «золотими» медалями та ексклюзивним красивим кубком тріумфаторів обласного чемпіонату – ФК «Юність». Миколаївська команда отримала з рук Ярослава Грися та Ростислава Заремби «срібні» медалі та кубок за друге місце. Хотів би зазначити, що чільну трійку призерів замкнув ФК «Корміл» з села Давидів, що у Пустомитівському районі, які у грі за 3-є місце здолали ФК «Юність» (Гійче/куликів) з рахунком – 2:1. Їх теж було нагороджено «бронзовими» медалями та кубком. Найкращим бомбардиром Прем’єр-Ліги Львівщини 2020 року став форвард СКК «Демня» (Демня/Підмонастир) 34-річний Максим Фещук, який у 10 матчах забив 13 м’ячів. Друге місце у списку найкращих бомбардирів посів форвард ФК «Юність» (Верхня/Нижня Білка) Володимир Гладкий, який 12 разів відзначився у воротах своїх суперників. По 9 забитих м’ячів на рахунку Святослава Зубара «Юність» (Гійче/Куликів) та «Юрій Фурта ФСК «Самбір».

Ось що сказали наставники обох команд після матчу:

Богдан Костик, головний тренер ФК «Юність» (Верхня/Нижня Білка): «Завжди приємно здобувати титул чемпіона, а тим паче третій рік поспіль у непоступливій боротьбі. Ми налаштовувалися серйозно, дуже добре підготувалися до фінального матчу, детально вивчили суперника і показали футбол доволі високого рівня. Я надзвичайно радий за нашу команду та щиро вдячний хлопцям за самовіддану гру. Насамперед це наша заслуга, що «Миколаїв» не зіграв так, як планував. До першого гола ми повністю контролювали перебіг поєдинку, надалі миколаївці почали нас накривати й до кінця тайму нам було важкувато. Після перерви ми подвоїли свою перевагу. Третій гол забили, зловивши на контратаці суперників, які великими силами пішли в атаку».

Іван Шуга, головний тренер ФК «Миколаїв»: «Сьогодні наш суперник був сильнішим. Ми пропустили необов’язковий гол після прикрої помилки й не використали свої моменти. Деякі наші футболісти вже втомилися від футболу. Тому сьогодні такий невтішний для нас результат. Ми випускали молодь, щоби вони відчули дух фінальної гри. Нічого страшного не сталося. Рухаємося далі. Попереду в нас протистояння з «Лео-Керамікою» в Кубку Львівської області. «Білки» перебувають у хорошій фізичній формі. Вітаю їх із заслуженим чемпіонством».