Футбол. Пам’яті стриянина В’ячеслава Маврова присвячується…

У суботу, 6 липня на Стрийському центральному міському стадіоні відбувся товариський матч-пам’яті між ветеранами стрийського футболу, які у свій час виступали та тренувалися під орудою відомого далеко за межами Стрийщини футболіста та тренера В’ячеслава Маврова.

Мавров В’ячеслав Георгійович. Народився 18 січня 1960 року в м. Коркіно (Челябінська область, Росія). I розряд з футболу. Вихованець Стрийської ДЮСШ (перший тренер – О. Кухар). Закінчив Львівський спортінтернат (тренер – В. Борейко), Львівський інститут фізичної культури та Вищу школу тренерів у Києві. Амплуа – півзахисник.

Виступав у командах:

1978-1980 рр. – ФК «ВВПУ» (Львів)

1981-1982, 1993-1994 рр. – ФК «Авангард», ФК «Скала» (Стрий)

1987 р. – ФК «Нафтовик» (Дрогобич)

1988, 1989-1993, 1994-1995 рр. – ФК «Авангард» (Жидачів)

1988-1989 рр. – ФК «Поділля» (Хмельницький)

1995-1996 рр. – ФК «Карпати» (Кросно, Польща)

1996-2000 рр. – ФК «Цементник-Хорда» (Миколаїв).

Віце-чемпіон Збройних сил СРСР 1979 року.

Володар Кубка «Робітничої газети» 1995 року.

Тренував: 2000-2001 рр. – ФК «Цементник-Хорда» (Миколаїв)

2001-2002 рр. – ФК «Сокіл» (Золочів)

2002-2006 рр. – ФОК «Газовик-Скала» (Стрий)

2006-2010 рр. – ФК «Львів»

02-12.2011 р. – ФК «Оболонь» (Київ)

01-07.2012 р. – ФК «Татран» (Прешов, Словаччина)

08-10.2012 р. – ФК «Металург» (Запоріжжя)

12.2012-02.2013 рр. – молодіжну збірну України (U-21)

2014-2015 рр. – ФК «Нива» (Тернопіль).

Чемпіон України 2004 року (II ліга, як тренер).

Чемпіон Львівщини 2014, 2015 рр. (ветерани).

Віце-чемпіон Львівщини 2013 р. (ветерани).

Один із найкращих тренерів в історії стрийського фуболу.

Помер 23 червня 2016 року.

Перед цим товариським матчем усіх учасників привітали: дружина В’ячеслава Маврова – Наталя Маврова, його син – Назар Мавров зі своєю сім’єю, сват В. Маврова – Зеновій Гвоздик, голова федерації футболу Стрийщини Андрій Куль, автор цих рядків та ветерани стрийського футболу – Микола Дмитришин, Зеновій Кизима, Анатолій Петрик, Ігор Мачоган, Володимир Воробець, Святослав Дідун, Ярослав Загорянський, Микола Лешко, Андрій Юнашко, Юрій Старовецький, Ігор Куль та інші. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять футболіста та тренера В’ячеслава Маврова, а також усіх ветеранів стрийського футболу, які відійшли у вічність. Це: Мирон Подубинський, Євген Вац, Петро Мазяк, Микола Гарасимів, Мар’ян Сусяк, Володимир Горохов’янко, Омелян Данилків, Михайло Даниляк, Микола Дереш, Ігор, Роман та Ярослав Кухи, Степан Левицький, Леонід Довженко, Осип Новак, Василь Парута, Леонід Пижанський, Іван та Степан Василіви, Євген Ганяк, Ігор та Юрій Смєрдови, Артур Бойко, Мирон, Степан та Роман Ботвини, Василь Кухар, Олександр Курсик, Ярослав Паньків, Володимир Іванчуков, Олексій Мінець, Іван Підгородецький та багато інших. Очільник районної федерації футболу Андрій Куль коротко розповів автобіографію В. Маврова, а п. Наталя Маврова подякувала усім тим, хто пам’ятає та долучився до проведення цього товариського матчу-пам’яті. Символічний перший удар по м’ячу зробив внук В’ячеcлава Маврова –  Матвійко, який теж будемо сподіватися як і його дідусь та тато стане футболістом. Ось в яких складах вийшли на цю гру ветерани стрийського футболу:

Ветерани Стрия-1: Святослав Дідун, Микола Лешко, Володимир Воробець, Анатолій Петрик, Орест Гулкевич, Назар Мавров, Віталій Сергеєв, Микола Дмитришин (к), Юрій Балик, Андрій Садовий;

Ветерани Стрия-2: Ігор Недоступ, Ярослав Загорянський, Сергій Чорній, Ігор Мачоган, Вадим Сепик, Андрій Юнашко, Юрій Старовецький, Зеновій Гвоздик, Ігор Куль (к), Любомир Шевчук, Володимир Брич.

Гра розпочалася з атак першої команди ветеранів Стрия, які вже на 6-й хвилині зусиллями одного із найкращих бомбардирів стрийського футболу Миколи Дмитришина відкрили рахунок. Згодом на 9-й та 13-й хвилинах Назар Мавров та Микола Дмитришин довели рахунок до непристойного – 3:0. Тільки після третього пропущеного м’яча друга команда ветеранів Стрия оживилася та розмочила рахунок. Сталося це на 15-й хвилині, гол на рахунку Ярослава Загорянського. На 18-й хв Сергій Чорній вдруге засмутив стража першої команди ветеранів Стрия Святослава Дідуна – 3:2. А під завісу першого тайму Юрій Старовецький зрів­няв рахунок – 3:3.

У другому таймі капітан другої ко­ман­ди ветеранів Стрия Ігор Куль прицільним уда­ром виводить свою команду вперед – 4:3. Через три хви­лини потому Юрій Старовецький збіль­шує перевагу своєї команди до двох м’ячів – 5:3. Однак втримати перемогу їм не вдалося. Ветерани першої команди На­зар Мавров та Воло­димир Воробець зу­міли двічі вразити ворота своїх супер­ників та встановили паритет – 5:5. Хотів би зазначити, що ветерани провели на полі 50-ть хвилин (два тайми по 25 хвилин). На згадку про цей товариський матч, присвячений світлій пам’яті футболіста та тренера В’ячеслава Маврова усі присутні зробили пам’ятну фотографію.