Футбольні історії. Команда забутого краю

Теперішнє покоління молодих футболістів не може собі уявити, як грати у футбол без грошей, а з пат­ріотизмом, що ти граєш за своє рідне село і приносиш радість своєю грою односельчанам.

І така команда була у 1990 році. Футбольна дружина «Беркут» (Горішнє/Верхня Лукавиця) складалася з талановитих гравців із сіл Горішнє, Верхня Лукавиця, Долішнє, Жулин та Семигинів. Гравці своєю грою приносили радість уболівальникам Горішнє та Верхня Лукавиця, які шалено підтримували своїх улюбленців під час кожної гри. Фінальний матч за звання володаря Кубка Стрийщини серед команд другої ліги відбувся у селі Піщани між командами «Беркут» (Горішнє/Верхня Лукавиця) та «Факел» (Стрілків). Напружена зустріч закінчилася перемогою фут­болістів «Беркута» із мінімальним рахунком – 1:0. Переможний гол у нашій команді забив Ігор Сичов. Ось хто у той час «кував» нашу перемогу: Василь Юрків, Ігор Юрків, Ігор Стефанів – із Горішнє; Василь Бурак, Василь Олійник, Богдан Олійник, Ярослав Гнатів, Ігор Сичов, Юрій Шепарович – із Верхньої Лукавиці, Віталій Сичов – із Жулина, Ігор Лутчин, Ігор Шалавага – із Долішнє, Роман Дутка, Ігор Негід, Василь Тарак, Ігор Тарак – із Семигинова.

Із завоюванням Кубка Стрийщини серед команд другої ліги футбольне піднесення у наших селах змусило команду виступати у вищій лізі чемпіонату Стрийщини. І знову в боротьбу за титул чемпіона Стрийщини втрутилися команди Горішнє/Верхня Лукавиця та Стрілків. Набравши однакову кількість залікових очок звання чемпіона Стрийщини виборола сільська команда з Стрілкова. А команда «Беркут» (Горішнє/Верхня Лукавиця) посіла високе друге місце. Хотів би зазначити, що допомагав команді колгосп «Зоря». А представником команди був Василь Гнатів.

Після злетів буває падіння. І хоча команда «Беркут» ще декілька років виступала у чемпіонаті Стрийщини настав той день, коли вона припинила своє існування. Але у серцях палких прихильників та шанувальників нашої команди вона живе і понині. На жаль, два футболісти з того покоління команди – Ігор Юрків та Ярослав Гнатів вже відійшли у вічність. Однак їхню гру вболівальники будуть пригадувати ще довго…

Михайло ЮРКІВ, ветеран ФК «Беркут».        

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Футбол. Нічия на користь суперника

ФК «Скала 1911» (Стрий) – СК «Нафтовик» (Борислав) 0:0.