З турботою про майбутнє покоління. Уроки фінансової грамотності

Враховуючи те, наскільки важливі для успішного життя людини навички управління фінансами, дивно, що дітям не викладають у школах такі предмети, як «Фінанси» та «Фінансова дисципліна». Цю прогалину можуть заповнити батьки, навчаючи дітей вдома або ж успішні бізнесмени, проводячи уроки фінансової грамотності в школах на запрошення вчителів.

У понеділок, 12 жовтня, в актовій залі Стрийської загальноосвітньої школи № 5 ім. В. Стасюка за ініціативи вчителя цієї школи, громадського діяча нашого міста, автора проєкту «Стрий – місто магнолій» Михайла Шмігельського було проведено урок фінансової грамотності.

Гостями учнів 9 та 10 класів цієї школи були відомі та успішні стрияни: генеральний директор поліграфічної фірми «УКРПОЛ», голова Стрийської міської партії «Європейська Солідар­ність», депутат Стрийської міської ради, майстер спорту, рекордсмен та член збірної України з автомодельного спорту, політик, бізнесмен, меценат, гро­мадсь­кий діяч Сергій Ковальчук та директор Стрийської міської станції юних техніків, заслужений вчитель України, майстер спорту міжнародного класу України з автомодельного спорту, капітан збірної України з автомодельного спорту, головний тренер збірної Стрия з автомодельного спорту Ігор Сафіяник.

Першим слово тримав Сергій Ковальчук. Він розповів, що свого часу закінчив Стрийську ЗОШ №10 та Львівський Національний університет ім. Івана Франка, кафедру теоретичної фізики на відмінно. Після закінчення ВУЗу вісім років викладав на кафедрі теоретичної фізики у Дрогобицькому педагогічному інституті. У 1997 році була заснована компанія «УКРПОЛ», яка складалася з 5 людей та невеликого виробничого приміщення близько 100 квадратних метрів. Тоді вони друкували бухгалтерські бланки. Так розпочався його шлях у бізнесі. На даний час ТОВ «Видавничий дім «УКРПОЛ» є одним з найпотужніших поліграфічних підприємств України, де працює близько 600 людей на виробничій площі близько 25000 квадратних метрів. Компанія співпрацює з такими відомими фірмами як: «Макдональдс», «Рошен», «Світоч» «Нестле», Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» та багатьма іншими. Близько 150 фірм є клієнтами ТОВ «Видавничий дім «УКРПОЛ». Аналізуючи 23-річний досвід компанії Сергій Миколайович зазначив, що складовою його успіху є бажання вчитися і працювати: спершу в школі, гуртку технічної творчості, гуртку з автомодельного спорту, секції з легкої атлетики, музичній школі, ВУЗі, згодом викладацька робота і тернистий шлях у бізнесі. «Усе перераховане мною вище неабияк допомогло мені досягти того, ким я є зараз. Ви повинні зрозуміти, що крім заняття у школі у вас мають бути ще якісь інші цінності в житті, бути всесторонньо розвинутими. Ви маєте дуже свідомо підійти до вибору вашої спеціальності, тому що це – ваше майбутнє, це ваше життя. Ви по­винні бути особистістю та високо­кваліфікованими спеціа­лістами, щоб знайти своє місце у цьому житті. Ви зобов’язані про­жити своє життя так, щоб не була соромно за прожиті вами роки. Ви маєте на усі сто відсотків вико­ристати свій шанс, для того, щоб досягти чогось у цьому житті», – зазначив Сергій Миколайович.

Далі у розмову вступив Ігор Сафіяник, який вже понад 36 років працює директором Стрийської міської станції юних техніків. Ігор Миколайович розповів, що закінчив Стрийську ЗОШ № 10 та Дрого­бицький педагогічний інститут. Він є, 25-ти разовим чемпіоном України в особистому та командному заліках, 6-разовим рекордсменом України, чемпіоном Європи та світу у командному заліку, 3-разовим віце чемпіоном Європи в особистому заліку, 4-разовим володарем Великого Кубка Європи, багаторазовим переможцем «Гран-Прі» Швейцарії, Німеччини, Польщі, Італії, Швейцарії, Росії, Угорщини, України» з автомо­дельного спорту. Тричі визнавався кращим тренером Львівщини з технічних видів спорту. Протягом багатьох років очолює список кращих тренерів Стрия з технічних видів спорту. За цей час виховав одного майстра спорту міжнародного класу, 10 майстрів спорту та понад 15 кандидатів у майстри спорту з автомодельного спорту. Він зазначив, що крім успішного навчання у школі треба обов’язково займатися спортом, в гуртках технічної творчості, в музичній школі та інше, тому що все це може пригодитися у житті. І щоб чогось досягти у житті треба у дитинстві гарно вчитися, а згодом багато та цілеспрямовано працювати і йти до своєї мети не дивлячись на перепони.

Зустріч тривала понад одну годину і завершилася за­питаннями до Сергія Ковальчука та Ігоря Сафіяника на які гості надали вичерпні відповіді.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

Танцювальна пара зі Стрия перемогла на міжнародних змаганнях