Європейська Солідарність виступає проти закриття ФАПів у Стрийській ОТГ

Нещодавно, відбулася сесія Стрийської міської ради, на якій депутати фракції «Європейська Солідарність» сказали своє значиме слово. З усією рішучістю команда «ЄС» цілеспрямовано і стійко виборює те, що в житті є насправді найважливішим – питання медицини. «Ніякої мови про закриття ФАПів у Стрийській громаді не може бути!», – заявив під час засідання сесії депутат фракції ЄС Василь Зубрицький.

 

Керівник КНП «Центр первинної медико-санітарно допомоги м. Стрия»,  депутат від «ЄС» Іванна  Салдан має свою думку з цього приводу. Вона говорить: «Нас обирали для того, щоб покращити якість медичної допомоги, щоб наблизити медичну допомогу до кожної людини, а не віддалити. І це вимірюється не відстанню в кілометрах, а якістю доріг і можливістю доїхати чи інколи навіть добігти до пацієнта.  Це вимірюється також довірою до медика (чи це фельдшер, чи лікар), який вже не один раз рятував із складної ситуації. Зрозуміти, що таке бути фельдшером у селі можна тільки пропрацювавши чи проживши там хоча б тиждень.  Я  колись працювала в селі Подорожне і поки доїхала до Зарічного чи Бережниці, фельдшер вже встигла виконати половину моїх призначень, які отримала по телефону, а мобільних у 1986 році ще не було, як ви розумієте.

Робочий день фельдшера не вимірюється годинами прийому, складеними директором. Фельдшер може не спати цілу ніч, рятуючи пацієнта, поки приїде швидка, а далі вже і не заснеш… До фельдшера біжать як тільки стається біда, не дивлячись на годинник, і аргумент «приїхали, а не було в кабінеті»  не працює.

Для мене фельдшер – це як священник в селі, він надає і медичну і психологічну допомогу. Він бачить пацієнта насправді від народження і до останнього дня земного життя. Це емпатія, це комплаєнс, це довіра між людиною і медиком. Хороший фельдшер – це скарб. Я буду боротися за кожного фельдшера! Він має мати бодай велосипед, як мінімум, і мобільний з безлімітною карточкою, а ще все для невідкладної допомоги та бути навчений всіх нових методів медичної допомоги. І це все якнайшвидше! Як голова медичної комісії, разом з старостами я об’їду всі Пункти здоров’я і складемо разом з Ігорем  Равлінком  (начальник відділу охорони здоров’я,  депутат від «ЄС»)  «Програму розвитку». Думаю люди самі підкажуть, де це має бути, і доступність згідно з ДБН зроблять разом. Все буде добре! Треба працювати! Під лежачий камінь вода не тече!».

«Європейська Солідарність» від­стоює питання збереження всіх пунктів надання медичної допомоги в населених пунктах громади! Кожен наш виборець має право на доступну і якісну медицину!», – переконаний керівник партії «ЄС» Стрийської ОТГ Сергій Ковальчук.

Упродовж кількох тижнів фракція «ЄС» наполягає саме на цьому! Основна ціль: кожен українець заслуговує на якісне медичне обслуговування за місцем свого проживання. Не може бути такого, що в селі не буде жодної медичної підтримки! Це нонсенс для цивілізованої країни.

Депутати «ЄС» Стрийської міської ради тримають на контролі це питання та наполягають на  функціонуванні ФАПів на Стрийщині!

Марія ПАК. Фото із соцмереж.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: