Кажемо «Ні» політичним переслідуванням!

Масові протести в центрі Києва, заяви про неприпустимість політичних переслідувань від західних дипломатів та навіть від українських політиків й експертів, які послідовно критикували Петра Порошенка в час його президентства. Таким був контекст засідання Печерського суду столиці щодо обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України, а нині народному депутату. Закінчилося тим, що прокуратура закрила провадження кількох справ, у яких фігурує п’ятий президент.

Варто наголосити, що низка політичних експертів заявляє, що вся Україна і, зокрема, виборці Зеленського стали заручниками своєрідного театру абсурду, – політичних переслідувань, мета яких є очевидно не справедливість, а помста, – «ось так у турборежимі Зеленський риє собі яму, а  нас веде в прірву та в ізоляцію, замість будувати справедливу правову державу». Крім того, лунали десятки стривожених заяв міжнародних організацій та посольств, в яких закликали Зеленського та його прибічників схаменутися. Звісно, до Порошенка є чимало запитань, однак політично мотивоване переслідування екс президента суперечить принципам правової держави та може призвести до міжнародної ізоляції України.

Нагадаємо, що за рік проти п’ятого президента України Петра Порошенка генеральною прокуратурою, яка є 100% контрольована владою, відкрито зо два десятки кримінальних проваджень. Одна зі справ, слухання якої відбувались впродовж останнього місяця в Печерському суді,  була сформульована так, що Порошенко, ще будучи президентом України, у 2018 році, начебто з метою вкрасти гроші, тобто заробітну платню першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, призначив його на цю посаду в обхід процедури. Це абсурд – заявляли адвокати та експерти. Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка говорив, що це «юридичний треш». Навіть окремі народні депутати фракції «Слуга народу» назвали цю справу заполітизованою. Зауважимо: Сергій Семочко – фігурант кількох скандалів. НАБУ порушило проти нього справу за «незаконне збагачення». Зрештою у квітні 2019 року тодішній президент України Петро Порошенко звільнив Семочка з посади.

Серед інших справ, як заявляє Петро Порошенко, є звинувачення в тому, що він, як Верховний Головнокомандувач, в червні 2014 року віддав наказ на контрнаступ проти російського агресора, що у листопаді 2018 року бойові кораблі України вирушили через українську керченську протоку в українське Азовське море боронити Азовське узбережжя українського Маріуполя і Бердянська. Мовляв, ми провокуємо росіян. Окрім того, П. Порошенко заявив, що дізнався про нову справу проти нього – щодо його участі в наданні українській церкві Томосу про автокефалію. На його думку, обрання запобіжного заходу – це помста та бажання влади обмежити лідера опозиції проводити виборчу кампанію, бо невдовзі будуть оголошені вибори, які мають відбутися у жовтні. «Вони хотіли, щоб Порошенко не мав можливості їздити по Україні та по світу, щоб захищати інтереси України. Ми не боїмося і не збираємось виконувати злочинні накази. Бо ми є єдина українська опозиція. Влада забула, що ворог України – Росія, а не Порошенко», – наголошував у своїх виступах  під час акцій протесту  П. Порошенко.

«Судилище над п’ятим президентом України – це ганьба на весь світ, окрім цього в суді відбуваються судилища над волонтерами, ветеранами, а судить їх суддя Вовк який так само, як і в часи Януковича судив опозицію. Чи могли ми уявити після перемоги Майдану, що через кілька років сюди, в цей самий Печерський суд, будуть викликати добровольців, волонтерів, наших героїв з фронту?», – заявляли  члени команди ЄС під час виступу на підтримку П. Порошенка під судом.

Напередодні суду над опозиційним депутатом та п’ятим президентом України Петром Порошенком посольства низки країн та окремі західні політики стали робити заяви на захист Порошенка або ж проти політичних переслідувань як таких. «В умовах демократії усі громадяни заслуговують на рівне та справедливе ставлення до себе, відповідно до закону. Система правосуддя не повинна використовуватися для зведення політичних рахунків», – написало у соцмережах посольство США в Україні. Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс у день суду над Порошенком заявила: «Правосуддя в Україні має здійснюватися неупереджено та незалежно. Це має вирішальне значення для нашої спільної мети – більш безпечного і процвітаючого майбутнього України». Президент Європейської ради Дональд Туск назвав «небезпечними» кримінальні провадження проти Петра Порошенка, відкриті українською владою. «Пильно стежити» за перебігом справ проти Порошенка обіцяють і в Європарламенті. Окрім того, на безпрецедентний крок пішли деякі з провідних українських медіа: вони заявили про свою підтримку Порошенка та про неприпустимість вибіркового судочинства.

Втретє за місяць під печерським судом збирались десятки тисяч небайдужих людей, аби зупинити політичні репресії проти П. Порошенка та української опозиції. І, як результат, – скасування обвинувачення однієї зі справ. Активними учасниками акції «Ні – політичним переслідуванням» були також делегація «Європейської Солідарності»  м. Стрия, які разом з тисячами однодумцями продемонстрували свою єдність та незламність. Голосом народу ми вибороли маленьку перемогу яка є продовженням війни за незалежність, демократію і правду. Закликаємо не ділиться на противників і прихильників Порошенка чи інших політиків, а бути прихильниками верховенства права та противниками політичних переслідувань та не забувати про основні демократичні засади та моральні принципи – наголошує голова Стрийської МО  «Європейська Солідарність Сергій Ковальчук.

Прес-служба «Європейської Солідарності» м. Стрий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Футбол. Боротьба загострюється

Минулого тижня на футбольних полях Стрийщини відбулися матчі районної першості з футболу серед команд першої та другої ліг.