«Дитяча усмішка» малює мрії

«У світі не залишилося нічого справжнього. За винятком дитячої посмішки» – так давним-давно сказала епоха та час, і ця цитата стала вічною. 15 жовтня  в меморіальному комплексі «Борцям за волю України» міста Стрия відбулося відкриття виставки творчих робіт зонального конкурсу дитячого малюнку «Дитяча усмішка». Організатор виставки-конкурсу Стрийська дитяча школа мистецтв (директор Зиновій Куйбіда).

Вікова категорія талановитих учасників сягала від 7-ми до 9-ти років. І це насправді вражає!  Кожна картина, створена дитиною, є дивовижною і сміливою, адже дитяча уява має свою амплітуду мислення. Зір дитини осягає більше, аніж ми можемо собі уявити. Кольори просто сяють яскравістю і радістю. Повітряні кульки, квіти та небо, сонце та море, ніжність, друзі (навіть якщо це тварини), а ще багато-багато чистих, не зіпсованих дорослим життям мрій. Варто тільки прочитати назви робіт, які стали переможцями: «Музика для душі» Анни Пасемко, «Посмішка україночки» Лідії Фоменко, «Мрійниця» Софії Петровської, «Радість» Соломії Ільницької, «У духмяних травах» Юлії Грохоли, «Хаскі та я» Влада Левицького, «Ніби засміялась дівчина-дитина» Ангеліни Куцмиди, «Літній настрій» Діани Черних, «Стукіт мого серця» Юлії Ісакової, «Найкращий подарунок» Андріани Іваницької, «Веселун» Вікторії Кухтій, «Усмішка» Анни-Марії Лецюх, «Радісна прогулянка» Марії Кобзар та ще багато-багато інших.

Особливе враження справила на мене картина Марії Берези під назвою «Крапай, крапай дощик». Це дивовижний політ фантазії, якою може володіти тільки художник великого душевного змісту. Парасольки і дахи будинків, а ще коти і сяйво ліхтаря, дощ і небо – як на мене це бездоганна розкіш уяви, в якій дано жити лише істинним творчим душею людям.

Ще одна особлива картина представлена Андрієм Левковичем є уособленням наївного дитячого щастя від простих речей, таких як:  «поїв борща, знайшов 200 грн, подарили подарок, получив 12». Дорослі люди вже не вміють радіти таким дрібницям, і нам на допомогу приходять діти, які все ще вірять у щастя, не розуміючи всіх бід, страхів і проблем, вони просто сміливо радіють життю. Саме про це, я думаю, і є ця надзвичайна виставка.

Велика подяка спонсорам та меценатам: Поліграфічній фірмі «Укрпол» в особі Сергія Ковальчука, депутату Стрийської міської ради Івану Зрайлу, громадському діячу Ігорю Брику, Фонду громад «Рідня», а також Благодійній організації Фонду Карпінських.

У складі членів журі конкурсу були: Роман Берездецький – директор вищого художнього професійного училища; Андрій Ільницький – викладач рисунку і живопису, голова художньої ради СВХПУ; Павло Сенько – викладач композиції, основ кольорознавства та перспективи СВХПУ; Ольга Підсадоча – методист професійної підготовки СВХПУ.

«Дитяче мистецтво надзвичайно розширене і цікаве, – говорить Зиновій  Куйбіда. – Дитина бачить світ зовсім по-іншому. Вона бачить світ фантастичним і цікавим, тому що дорослі його побачити таким, не впевнений, що зможуть. Один художник свого часу сказав, що якби він повернувся в дитинство, то творив би геніальні речі. Діти – непередбачувані і цікаві, вони перенасичені різними кольорами. Це потрібно розвивати, адже це наше майбутнє».

Юні художники з Нового Роздолу, Моршина, Миколаєва, Нежухова, Ходорова, Лисятич відкрили нам свої таланти. Починаймо знову вірити в уяву, вчімося в дітей бути справжніми і зворушено переживати кожну мить свого життя. Хочеться вірити, що ми добрі учні і не упустимо цієї науки – науки натхнення. «Усмішка – це поцілунок душі», – нехай так буде завжди.

Марія ПАК.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Спортивна акробатика. Тріумф дрогобицьких акробаті

Протягом п’яти днів, з 12 по 16 жовтня у м. Вінниця проходив Кубок України із спортивної акробатики серед дорослих.