ДУХОВНО-КРАЄЗНАВЧА МАЙСТЕРКА

На Стрийщині активно готуються до відзначення 150-річчя від дня народження славетного фольклориста, композитора та музикознавця, літературознавця, академіка, професора Львівського університету Філарета Колесси. Урочисті заходи пройдуть 12 вересня у селі Піщани, де народився видатний земляк. А у селі Ходовичі в рамках святкування відбудеться концерт хорових та вокальних колективів, показ стародавнього вишиваного одягу.

Головною подією стане відкриття в Піщанах єдиного пам’ятника в Україні Філарету Колессі. Про свою готовність фінансово долучитися до виготовлення погруддя повідомили представники АТ «Укргазвидобування» нещодавно на зустрічі з міським головою Олегом Канівцем. На пам’ятник виділять 80 тисяч гривень.

А 8 липня з нагоди відзначення українського Дня Родини та в межах святкування 150-ти річчя від дня народження Філарети Колесси у с. Ходовичі пройшла духовно-краєзнавча майстерка. Програма була надзвичайно насиченою. Як і годиться, кожну добру справу в Україні розпочали молитвою за українську родину в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. До речі, церква побудована за проєктом нашого краянина із с. Гірне Стрийського району, всесвітньо відомого галицького архітектора Василя Нагірного.

Відтак, гості мали екскурсію на тему: «Славетні родини України – родина Колессів» у мистецько-краєзнавчому музеї академіка Філарета Колесси та взяли участь у  Мистецькій майстерці – розписі керамічних родинних оберегів разом з майстринею Галиною Івасів.

Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Святкування встановлено на 8 липня. «Родина – це місце та умова постійної реалізації власного досвіду, знань, без яких неможлива наступність поколінь.  Зростання авторитету сім’ї у суспільстві, зміцнення сімейних цінностей та родинних зв’язків є важливим пріоритетом державної політики, –  зазначає т.в.о. завідувача сектору культури Стрийської районної державної адміністрації Ольга Боднар. – Саме з сім’ї починається формування людини як особистості і громадянина, виховання її людських якостей. Для дитини сім’я –  це середовище, що впливає на її психічний та фізичний, емоційний та інтелектуальний розвиток. Родина як джерело любові, поваги до ближнього є тією початковою ланкою, на якій будується і тримається держава.

Родина завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. В родині вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним. Повага до батьків, любов до дітей –  ці родинні традиції передаються українцями із покоління в покоління».

Стрийська земля дала старт багатьом славним і видатним, патріотичним родинам, які стали фундаментом української нації, культури та науки.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Новини краю

ДРОГОБИЧ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ З ЕСТОНІЇ