Дозвілля для тих, кому в душі 18

Наприкінці минулого року в Стрию пройшов ретро-вечір спогадів і танців, який організував для стриян наш земляк, відомий співак, шоумен, музикант Левко Бебешко зі своєю чарівною супутницею Лідією. Своїм позитивом він зарядив тих, кому в душі все ще 18, хоча у паспорті вклеєно не одне фото. Після закінчення заходу багато людей висловлювали думку, що варто організовувати і проводити такі вечори регулярно. І артисти готові приїжджати до рідного міста з новими програмами.

Як повідомив директор Туристично-інформаційного центру м. Стрия Олександр Сікора, до них продовжують надходити звернення з проханням повідомити, чи будуть проходити такі перформенси на постійній основі. «Наш Центр взяв на себе зобов’язання допомогти в організації такого заходу і тому ми направили офіційні запити в Стрийську міську раду та Стрийську РДА. Від міської влади ми отримали відповідь, що такі вечори плануються у міському Будинку культури. Автором та ініціатором вечорів є керівник Народного вокально-інструментального гурту «Говерла» Михайло Золотуха. Про час проведення нас повідомлять. Від Стрийської РДА відповідь ми не отримали», – розповів пан Олександр.

До теми. У Львові вже 10 років діє центр дозвілля для літніх людей при міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, де  дарують бабусям та дідусям враження молодості. Саме тут організовують різноманітні вечори розваг, різнопланові ігри, лекції, семінари, гуртки, майстер-класи, екскурсії, відвідування театрів, кінотеатрів, музеїв. Також у Львові створено мережу центрів денного дозвілля для громадян літнього віку при  храмах. Тут люди проводять час у спілкуванні з ровесниками.

Як експеримент, проводили святкування Дня людини похилого віку з танцями та насиченою святковою програмою у нічному клубі. Відвідувачі були дуже задоволені. Це підштовхнуло організаторів продовжити серію заходів з активного проведення дозвілля: святкування «золотого весілля» у караоке-клубі; боулінг-змагання; риболовля та багато інших ідей щодо організації дозвілля, які реально втілюють у життя.

Тож вигадувати велосипед не потрібно. Можна і в Стрию, скориставшись досвідом львів’ян зробити дозвілля літніх людей яскравим на емоції та пробудити бажання відірватися від телесеріалів. Підґрунтя є, бажаючі  є, тож владі потрібно тільки дати «зелене світло» і посприяти.  Адже Стрий – місто довгожителів. Тож зробімо разом так, щоб літні люди свій вільний час витрачали не на похід у  соцзабез, стояння у черзі за субсидіями чи до каси «Ощадбанку». А рахували на календарі дні до концерту, вечору танців, походу в кінотеатр. І не така вже це утопія!

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: