ЩЕДРІ ДАРИ ОСЕНІ

Під такою назвою у Стрийському краєзнавчому музеї «Верховина» відбулося свято, яке підготували учні 2-Б класу навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня — гімназія імені Митрополита Андрея Шептицького» (молодша гімназія) під керівництвом Яни Кузів та наукового працівника музею Олени Головащенко.   

Осінь… Золота пора… Скільки приємного, таємничого, цікавого вона несе з собою. Недарма про неї так багато написано віршів, пісень, оповідань. І, мабуть, немає такого художника, який би не оспівав осінь на полотні. Саме з цією порою року пов’язаний збір урожаю, чисельні ярмарки та тематичні свята. Одне з таких яскравих дійств і відбулося в інтер’єрі музею.

Хлопчики та дівчатка майстерно перевтілилися в підібрані вчителем образи. Старанно вивчені вірші, пісні й навіть танок перенесли глядачів-батьків у казкову пору року. Кожен зі школярів розповідав свою коротеньку осінню історію. Це і місяці – вересень, жовтень, листопад, і пані Осінь, і різні овочі. А коли дійство «перенеслося» на імпровізований ярмарок, то так і хотілося придбати корисний гарбуз чи бурячок.

Веселі, безпосередні та талановиті дітлахи раділи такому пізнавальному уроку не за звиклими партами, а в музеї, де серед цікавих й унікальних експонатів можна  навчитися і своїми знаннями поділитися про корисні властивості дарів осені. А Олена Головащенко каже, що музей сумує за своїми відвідувачами, повноцінними екскурсіями та креативними уроками природи. Тому надзвичайно радіє такій нагоді у час карантину поспілкуватися з допитливими розумниками.

Жовкне, опадає листя. Ідеш по вулиці, а під ногами відчуваєш шепіт кленових, дубових, липових листочків. Здається, опустили берези свої жовті коси. А вітер розчісує їх. Тихо шелестить листя, ніби про щось розмовляє. Прийшла до дерев осінь і принесла їм золотисто-багряні стрічки. На городах, полях і садах дозбирують урожай. Кожна пора року красива по-своєму. Учні гімназії сьогодні осінь показали яскравою, щедрою на дари,  «вітамінною бомбою», яка у ритмі вальсу приведе до зими.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: