Мистецька виставка «Цвіт магнолій»

Що не кажіть, а магнолії для Стрия вже  стали й брендом і трендом.  І все це завдяки акції «Стрий – місто магнолій», яку сім років тому зініціював почесний голова ГО «Молодь Стрийщини» Михайло Шмігельський. За цей період було висаджено близько 700 дерев, з яких 520 ростуть, а решта, на превеликий жаль, знищено. Квітучі дерева висаджують свідомі стрияни, цілі родини чи колективи, в пам’ять про близьких, на честь народження дітей чи когось зі старшого покоління. Особливо зворушливо, коли це роблять молодята у день весілля. Це так символічно і пам’ятно!

Акція з озеленення міста переросла в багато інших цікавих ініціатив. Це і написання муралів, і алея сакур, еко-продукція з відповідною символікою, листівки,  фотоконкурс, і створення серії картин із зображенням магнолій. На крайню пропозицію відгукнулися митці-стрияни: Тарас Сорочак, Надія Воронецька, Оксана Гуда, Олена Фоміна, Ігор Мельник, Андрій Підгаєцький, Ярослава Латик, Ліля Лунич та інші. За задумом Михайла Шмігельського, ще минулого року,  всі написані картини було зібрано та розміщено в одній з кімнат Стрийського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану і мало відбутися офіційне відкриття вернісажу та карантинні обмеження  завадили цій події.

Відтоді, усі, хто стає на рушничок щастя має можливість помилуватися картинами. «Дякую керівнику ДРАЦСУ Олені Угринюк і її працівникам, а також митцям, які надали картини й тим самим підтримали акцію «Стрий – місто магнолій»,  – каже Михайло Шмігельський. –  Правда бачать виставку тільки пари, які одружуються і їх свідки. Та сподіваюся, що зможемо показати виставку і всім бажаючим. До речі, днями ми доповнили експозицію шикарною роботою майстрині Наталії Кухар – великою стилізованою квіткою магнолії, яка може слугувати фотозоною для наречених».

Уже рік, як колектив Стрийського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану (на фото) працює в карантинних умовах. Адаптовано графік прийому громадян та проведення урочистостей. Медична маска стала невід’ємним атрибутом  і для молодят та їх не багаточисельних гостей та звісно для самих працівників. Усі з розумінням ставляться до вимушених обмежень. Мистецькій виставці раді й чують тільки схвальні відгуки від відвідувачів.

І трохи офіційної інформації.  За 2020 рік у Стрию зареєстровано народження 516 діточок; 371 пара зареєструвала шлюб; 40 – розірваних шлюбів і 796 померлих. Найпопулярніші імена хлопчиків: Матвій, Захар, Нестор, Владислав. Найчастіше дівчаткам давали ім’я – Злата, Даринка, Емілія, Мілана, Ева.  Серед рідкісних та екзотичних імена: Ксенія, Олеся,  Домініка, Аделіна, Каміла, Поліна, Майа, Тереза, Даміана, Розалія, Давид, Дем’ян, Лука.

Загадаємо бажання, щоб як найшвидше марш Мендельсона гучно лунав і збирав багаточисельні родини, які обійматимуться та цілуватимуться без обмежень, а квіти магнолій будуть символом любові та вишуканості. До речі, магнолію в Китаї дуже цінують і вважають символом жіночої краси, ніжності і цноти.

 

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

Транспорт Стрийського АТП обладнують GPS-трекерами