Зустріч з політиком. Робоча поїздка Михайла Цимбалюка

У п’ятницю, 7 травня народний депутат України, голова ВО «Батьківщина» Львівщини Михайло Цимбалюк здійснив робочу поїздку в м. Стрий, де поспілкувався з представниками засобів масової інформації нашого краю.

Розпочав свою зустріч відомий політик з питання – Закон про ринок землі. За словами очільника «Батьківщини» на Львівщині, питання продажу землі повинні вирішувати самі громадяни на всеукраїнському референдумі. «Необхідно чітко прописати, щоб пріоритет на придбання землі був у людей, які живуть та працюють на цій землі, а не у великих іноземних корпорацій. Нинішній недолугий законопроєкт треба змінювати негайно, поки ми не втратили найголовніший скарб нашої нації. В свою чергу Президент України Володимир Зеленський обіцяв з усіх важливих питань радитися з українцями. Так, питання продажу землі – це важливе і потребує суспільного обговорення. Після референдуму, який ініціює наша «Батьківщина», потрібно провести інвентаризацію земель і ми маємо такі законопроєкти, але їх не вносять до порядку денного засідань Верховної Ради України. Окрім того необхідно встановити ринкову вартість земель та виробити конкретний механізм передачі державної землі територіальним громадам, бо здебільшого державна земля вже передана в оренду», – зазначив Михайло Михайлович. Щоб українці мали можливість висловити свою думку щодо відкриття ринку землі ВО «Батьківщина» ініціює проведення всеукраїнського референдуму 22 травня ц. р. у м. Києві.

Не оминув відомий політик і питання війни на сході України, яку, на превеликий жаль, і досі не вдалося завершити. «І це основна тема, яка турбує усіх українців. Мінські угоди вичерпали себе, тому слід шукати нові формати. Як бачимо і Нормандські домовленості також не вирішили проблему і тому треба повертатися до Будапештського меморандуму і робити все для того, щоб США були залучені до цього процесу. На превеликий жаль без США наша держава не виграє війну з Росією. Слід реально дивитися на речі, бо тільки сильні світу цього вирішують геополітичну складову безпеки держави. Дуже важливим є нещодавній візит держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну. Це для нас є сильний сигнал і тому дуже потрібно, щоб у міжнародній політиці відбулася зустріч президента США Джо Байдена з Володимиром Зеленським. Ми маємо робити все для того, щоб про Україну не говорили без нашої участі», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Також політик звернув увагу на недоліки у проведеній децентралізації, зокрема те, що влада перекидає свої проблеми на об’єднані територіальні громади. «Удосконалення потребує і соціальна політика та пенсійна реформа. Команда «Батьківщини» на чолі з Юлією Тимошенко буде добиватися на законодавчому рівні надати право жінкам, які народили та виховали троє та більше дітей виходити на пенсію у 55 років, а не у 60 років як є на даний час. Крім того, належить віддати те, що заслужили учасники Чорнобильської катастрофи. Чомусь не підвищили зарплату військовим, які захищають нашу державу від російського агресора. «Батьківщина» також проти того, щоб усіх пенсіонерів переводили на банківські картки, адже є віддалені села, де немає ні банківських відділень, ні терміналів. Натомість уряд планує оподаткувати доходи заробітчан, несправедливо посилити контроль за нарахуванням субсидій соціально незахищеним верствам населення. І ще – мінімальна пенсія не може бути нижчою за прожитковий мінімум. Ми, як опозиція, напрацювали і пропонуємо з цих проблем свої реальні варіанти удосконалення та добиватимемось їх затвердження, тому що вони спрямовані на добробут і покращення життя українців. Тепер уже здається усі зрозуміли, що з обіцяного перед виборами теперішня влада за два роки нічого так і не виконала», – відзначив Михайло Михайлович.

Також він підняв болючу тему сучасного світу – пандемія коронавірусу. Зі слів парламентського діяча держава стовідсотково оплачує лікування кожному хворому, але, на жаль, невідомо в якому напрямку зникають ці кошти. І тому ВО «Батьківщина» вимагає повного звіту по витрачених коштах на лікування від COVID-19 не тільки від профільного міністра, але й від очільника уряду. Також не зрозумілою є політика уряду, яка під час локдауну одним виплачувала по 8 тисяч грн компенсації, а іншим – ні. Наприкінці прес-конференції Михайло Цимбалюк відповів на запитання журналістів, які стосувалися вищезгаданих тем. По закінченню прес-конференції із журналістами народний депутат України, голова ВО «Батьківщина» Львівщини Михайло Цимбалюк зустрівся з депутатами місцевих рад та фермерами Стрийського району.

Михайло ОЛІЙНИК.

Фото автора.          

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: