ЧИТАЧІ «ФОРТУНИ» ПРО КАРАНТИН

Христинка ШОРОБУРА, 12 років, блогерка, співачка
Звістку про карантин сприйняла дуже відповідально, зрозуміла, що потрібно чітко виконувати усі застереження про які нам розказують. Про цей вірус знаю лише те, що він є дуже небезпечний, особливо для людей старшого віку. На час карантину вчителі створили групу у вайбер і проводять онлайн навчання, вивчаємо нові теми і виконуємо домашнє завдання. Найважче для мене це те, що довелося відмовитися від відвідування музичної школи, без якої я не можу, але я вдома самостійно продовжую репетиції по співу і фортепіано. На даний час вдома займаюся уроками, допомагаю мамі у приготуванні чогось смачненького і наводжу порядок на своїх полицях. Про ситуацію, що склалася в Україні дуже і дуже переживаю. Кожного вечора молюся, щоб скоріше все закінчилося і ми знову змогли вийти на вулиці та займатися своїми улюбленими справами!

Сергій ЗАПІСОВ, директор Стрийської ЗШ І ст. №11
Враховуючи, що це вперше в історії нашого міста й освіти зокрема введено такі безпрецедентні обмежувальні заходи, вважаю, що в цілому освіта справилась. По крайній мірі усі першочергові заходи були введені в дію. Відчувалась у перший день невеличка розгубленість, особливо щодо роботи дошкілля, адже різко одномоментно без попередження закрити ЗДО досить складно, це удар по працюючих (особливо молодих) сім’ях нашого міста.
Особливого ажіотажу не спостерігав. Але, якщо відверто, не надто й тим переймався. Пригадуючи 2008 р. та порівнюючи ситуації, можу зазначити, що торгова мережа міста значно зросла і впевнений, що продуктів харчування буде цілком достатньо. Інша справа, що приватний бізнес, особливо дрібний та середній, втрачає доходи (а інколи й засоби до існування). Якраз тут би мали долучитися депутатський корпус, виконавчі служби. Але, усе залежить від тривалості карантину. Поки що, так звана, “економічна подушка безпеки” витримує. Що буде далі – покаже час.
Маску маю саморобну, оскільки медичних не бачив у жодній аптек міста, але постійно її не ношу. Решта заходів безпеки традиційні, які всім відомі для застосування. На роботі працюю в ощадливому режимі, адже є певні процеси, які не можуть зупинятися навіть під час карантину. Вчителі працюють дистанційно, технічні служби – в черговому режимі, підтримуючи життєдіяльність школи.
Про загальну ситуацію в Україні уже лише лінивий не говорить, тому на цю тему чогось нового сказати не можу. Зауважу, що найбільшою проблемою для населення в карантинних заходах вважаю зупинку транспортного сполучення.
Щодо місцевої влади. Та в принципі комунікація є. Хоча, як на мене, можна було б здійснити більше публічних кроків. Адже тих же масок, захисних костюмів, дезінфікуючих засобів, апаратів ШВЛ бракує. І це факт. Можливо, в майбутньому, доведеться здійснювати масові дезінфікуючі заходи по місту, тому треба переглянути, що в місті є, а чого треба закупити додатково. На мою думку, краще випереджувати, ніж пожинати наслідки.

Наталія КАТЕРНЯК, спеціаліст Стрийського міського відділу культури
Вважаю, що владою міста та району вжито достатньо заходів, щоб запобігти поширенню небезпечного вірусу. Тепер все залежить від свідомості наших громадян. Мусимо змінитися, змінити свої звички та уподобання, зрозуміти, що треба міняти себе і своє ставлення до цього світу. Думаю, що це наш шанс переосмислити наші цінності та суть життя людини на землі.
З покупкою маски та антисептику є проблеми, але ажіотажу чи паніки у місті я не бачила. Так як я є державним службовцем, то доводиться працювати. Відповідно стараюсь оберігати себе та оточуючих відомими всім засобами: часте миття рук, маска, антисептичні засоби. Щиро вірю, що з Божою допомогою наша країна подолає і це випробування, бо маємо найсильнішу у світі зброю: віру в Бога та щиру молитву.

Володимир КАМ’ЯНКА, депутат Стрийської міської ради
Треба затямити, що хвороба підступна, не проявляється зразу. Вважаю, що потрібно швидко передбачати заходи і дотримуватися карантину. Ажіотаж в придбанні антисептичних, медпрепаратів, продуктів харчування спостерігався на початках, коли інформували ЗМІ про пандемію. Ми з дружиною маємо звичні надпрості медичні маски, миємо ретельно руки господарським милом, чи протираємо самогоном домашнього виробництва з села. Як міський обранець, проводив збір підписів, спілкувався з колегами депутатами, брав участь у позачерговій сесії Стрийської міської ради, де проголосував за виділення коштів на боротьбу з пандемією, забезпечення необхідними засобами захисту медперсоналу, мешканців міста. А так, дотримуюся карантину тобто на самоізоляції з дружиною. Шкода, що Україна проходить таке випробування, на загальному спаді економіки. Вразливі середній і малий бізнес ФОПИ, відчуває спад і великий бізнес. Сподіваюся і вірю, що в Україні і цілому світі все людство, яке вийде з пандемії переосмислить, що найбільша цінність у житті це віра в Господа Бога, турбота про людей, здоров’я людства. Роль кожного, і що може зробити для когось. Екологія. Як сказав Папа ФРАНЦИСК «Тільки разом, з вірою здолаємо COVID-19». Я Вірю. Має перемогти віра в Господа і здоровий глузд.

Підготувала Наталія КАРПЕНКОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: