Бути корисним місту і суспільству у будь-якому віці

1 жовтня відзначається Міжна­родний день людей похилого віку (ЛПВ).  Цей день дає мож­ливість нагадати усім про простий людський обов’я­зок  бути турбот­ливим і мило­сердним до найне­захищенішої  категорії людей.  Ві­домий ні­мець­кий філософ пише, що міцність держави оцінюється най­слабшою її ланкою, якою і є люди похилого віку.

В Україні молодь виїжджає в пошуках роботи за кордон, і  це призводить до старіння населення. Підраховано, що до 2025 року кількість старших людей становитиме 25% населення. В нашому місті і районі проживає  чимало пенсіонерів. І дуже часто ці люди залишаються наодинці зі своїми проблемами.

В одному із своїх виступів, Блаженніший Святослав Шевчук, зіславшись на слова відомого вчителя і вченого Лоуренса Пітера, відзначив, що старість – це такий стан людини, коли вона багато чого знає, але її ніхто нічого не питає.  Так, старість – це така примхлива пані, яка приходить тихо, безповоротно і до усіх. Але люди пенсійного віку не хочуть сидіти вдома і впадати у депресію. У 7 містах України проводили опитування  старших людей на предмет їхньої активності. 83% опитаних хочуть брати участь у громадському житті країни, а 43% – хочуть продовжувати навчання по програмі «Освіта впродовж життя». Генрі Форд зазначив, що незалежно скільки тобі років 20 чи 80, ти залишаєшся молодим, допоки навчаєшся.

Вийшовши на пенсію, я, як ніхто, розумію проблеми людей похилого віку. Тому мною, за підт­рим­ки зацікавлених стриян та Благос­ловення Храму Успіння Пресвятої Богородиці в 2017 році було створено «Університет третього віку Стрий». Мета УТВС – піклування про людей похилого віку та створення умов для їх самореалізації; вивчення їх досвіду; можливість брати участь у громадському житті Стрия; ство­рення середовища для активного життя та спортом; збільшення соціальних послуг у місті; можливість подорожувати і пред­ставляти Стрий навіть на міжнародній арені.

У результаті люди старшого віку почуваються захищеними, з почуттям власної гідності, відчувають потребу в своїх можливостях бути корисним місту і суспільству.  Саме такі пріоритети пропи­сані і в програмі партії «Європейської Солі­дарності». І саме для цього Слухачки нашого Університету делегували мою кандидатуру для вступу в партію «ЄС». А ще я  стала кандидатом у депутати до ОТГ по 2 округу. Партія «ЄС», на мою думку, своєю прог­рамою об’єднує як старших людей і молодь, так і всіх патріотичних стриян.

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку. Цього дня відкриваються «Університети третього віку» у багатьох краї­нах. Вчетверте і наш УТВ починає свою роботу. Будемо обговорювати кандидатури на посаду голови Стрийської ОТГ та на  підтримку обраної партії. Міркування різні і будемо дослухатися до кожної думки, ми ж мудрі і досвідчені…  Ми зробимо кожен свій вибір, адже у нас в університеті  є солідарність!

Ольга ПИЛИПІВ,

голова ГО «Університет третього віку Стрий». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Проблеми та наслідки  недодецентралізованих виборі

Трохи менше аніж за місяць Україну чекають бага­торівневі і дуже непрості вибори.