БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

У вівторок, 28 листопада, у малому залі Стрийського Народного дому відбувся «круглий стіл» на тему «Безпека дорожнього руху в м. Стрий». Мета – налагодити співпрацю між усіма службами та громадськістю, розробити заходи, які зменшать травматизм серед мешканців нашого міста та району.

Організатором цього «круглого столу» виступив туристично-інформаційний центр «Стрий», в рамках виконання статутних зобов’язань та виконання проекту організації «Стрий – безпечне місто». Хотів би зазначити, що безпека дорожнього руху – це комплекс та система правил, заходів і засобів, що забезпечують умови безпечного дорожнього руху, які спрямовані на захист і збереження життя і здоров’я активним та пасивним учасникам дорожнього руху, а також, захист і збереження довкілля та майна.
Учасниками заходу були: Ольга Марцинюк, майор поліції, старший інспектор сектору моніторингу Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області, Василь Паленичка, начальник сектору реагування патрульної поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області, Василь Михайлишин, директор Стрийського міжшкільного навчально-виробничого комбінату (МНВК), секретар комісії з безпеки руху Стрийської міської ради, Юрій Комарницький, голова правління ГО Агенція Регіонального Розвитку «Перспектива Стрийщини», Олександр Сікора, директор туристично-інформаційного центру «Стрий», Петро Маковський, представник ГО «Стрий-Ровер-Сіті», Ігор Шаповаленко та В’ячеслав Мірошкін, представники Агенції соціальних підприємців, Олександр Зорін – голова ГО «Ми любимо Стрий», Ігор Ковердан, представник ГО «Рідня», Микола Бойків, головний редактор ТРК «ЛАН» та автор цих рядків. Розпочав роботу «круглого столу» Олександр Сікора, який представив усіх учасників та ознайомив з питаннями, які обговорювалися цього дня. Лейтмотивом зустрічі стала відповідальність за безпеку дорожнього руху не лише органів влади, а й кожного громадянина особисто. «За 10 місяців 2018 року на Стрийщині в ДТП загинуло одинадцять людей, серед яких – один неповнолітній», – зазначили Ольга Марцинюк та Василь Паленичка. Учасники зустрічі обговорили шляхи зменшення кількості автопригод та запобігання дитячому травматизму в ДТП, а також проблеми, пов’язані з організацією дорожнього руху в місті, облаштування додаткових паркомісць, популяризацію велосипедного транспорту та створення комфортних умов для городян, які ним користуються.

Далі усі присутні ознайомилися з роботою комісії по безпеці руху про яку розповів Василь Михайлишин та обговорили як правильно подавати запити. Піднімалися питання про проблеми перетину автомобільних доріг у районі Дрогобицького мосту, на вокзалі, відсутність велосипедних доріжок, недостатньої кількості велостоянок, тощо. Особливу увагу звернули на безпеку дітей (навчання дітей, дорожні знаки та розмітку біля учбових закладів). Виробили спільний план дій для покращення безпеки дорожнього руху в м. Стрий. За результатами «круглого столу» громадські організації подадуть до органів місцевого самоврядування свої пропозиції, які, на їх думку, сприятимуть покращенню дорожньої ситуації у Стрию.

На мою думку, заходи, які стосуються безпеки життєдіяльності містян потрібно проводити частіше, із залученням більшої кількості представників міської влади, комунальних підприємств, ЗМІ та телебачення, громадських активістів, вчителів, авто та велолюбителів і пересічних стриян.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: