ДІДУШИЦЬКИЙ БАТАЛЬЙОН «САМА ФАЙНА»: НЕМАЄ КОРДОНІВ ДЛЯ ТВОРЧОСТІ

У теперішньому часі, коли не все так просто і часто дуже трагічно, українці не перестають одружуватись, святкувати ювілеї, провадити фестивалі. Адже пісня, як і молитва, змушує кожну душу стрепенутись – комусь додати мужності, на вустах у когось запалити давно пригаслу усмішку, повести в танець і підтвердити, що культура, навіть у най-темніші часи для держави є тим самим світлим вогником, який ніколи не згасне.

Саме тому, сьогодні я розповім про колектив, який на Стрийських теренах отримав свою велику прихильність від народу – це Дідушицький батальйон «Сама файна». Вперше, учасники колективу в кількості 9-ти жінок зібрались до спільної праці ще в 2016 році за власної ініціативи. Всі вони жительки села Великі Дідушичі, де в цей час почалась підготовка до відновлення значимого для села і району фестивалю під назвою «Гиля-Гиля».

Трішки інформації про захід: вперше Фестиваль відбувся в 1989 році в селі В. Дідушичі. Назва походить від гри в «комічний козацький футбол», який раніше називали «гилянка». Обов’язково дійство відбувалось на стадіоні, розпочиналось з козацького маршу, під супровід якого на конях заїжджали козаки на чолі з гетьманом. Далі відбувались різного роду козацькі змагання, концертна програма, та ізюминка саме «гилянка», де хлопці в шароварах грають у футбол босими, а коментатор, сидячи на копиці сіна, все це в кумедному режимі коментує.

Особливою окрасою відновленого через 27 років фестивалю став саме цей новостворений колектив «Сама файна», під керівництвом Олександри Стельмах. Публіка, яка з’їхалась з довколишніх сіл і особливо місцеві жителі були в захваті від виступу цього унікального колективу, адже не в кожного вистачить сміливості у свої не юні роки вийти на сцену з таким драйвовим репертуаром. Це був аншлаг! Після цього колектив почав працювати з подвійною силою, відшліфовуючи ко-жен рух, синхронність, оригінальність постановки, і звичайно вокальну професійність. Поступово їх почали запрошувати на різноманітні заходи по ціло-му району, весілля молодих прекрасних пар «кайфувало» від пісень «Сама файна», «Секс-бомби», «Любов моя любов», «Дієта» та багатьох інших. За роки праці «Сама файна» встигла відзначитись майже в кожному куточку Стрийщини.

Окрім пісенного репертуару колектив збагачує свою програму численними гуморесками, щоб задати якнайвищий позитивний тон дійства. Варто сказати, що Батальйон завжди старається знай-ти особистий індивідуальний під-хід до кожного, хто запрошує їх на свято. Пишуться вірші, вітання, жарти, і кожного разу все саме для тої людини, якій це призначено.

Керівник колективу, вона ж і солістка пані Олександра зазначає: «Наш батальйон створений дуже спонтанно. Спочатку ми дуже боялись і соромились, адже ми вже не підлітки, і в нашій команді є і вчителі, і бухгалтер, і інші шановані поважні люди. Але одного разу ми все ж таки набрались сміливості і виступили. Після цього зрозуміли, що варто продовжувати цю працю, бо людям справді подобається. Що сказати? Було непросто. Всі ми зайняті люди, а тим більше в селі, де завжди багато роботи. Але репетиція за репетицією, вчилися танцювати, погоджували як будем вітати іменинника чи молоду пару, які нас запросили. Разом по рядочку пишемо завжди якийсь особливий сюрприз для замовника. Стараємось, щоб люди хоч на ту крихітну годину часу забули всі свої смутки, біди і разом з нами повеселились. Кожного разу хвилюємось як вперше. Зараз список учасниць трошки скоротився, але ми все одно продовжуємо працювати, приймаємо не тільки приватні замовлення, але виступаємо час від часу на концертах. Намагаємось бути всюди, де нас потребують».

Варто відзначити особливу учас-ницю колективу – Тетяну Лукаш, яка прикрашає виступи чисельними історіями, гуморесками, від яких слухачі у величезному захваті. Є ще один особливий герой цієї бравої команди – Леська (справжнє ім’я історія замовчує). Чому саме вона? Відвідайте одного разу їхній виступ і ви не пошкодуєте, а головне познайомитесь з Леською (смайлик).
«Сама файна» – один з най­унікаль­ніших аматорських колек­тивів району, адже вони створили себе самі і це сподобалось людям, і лю-ди до них потягнулися. Простота душевна, креативність і виконання на професійному рівні, старанність та увага до всіх дрібниць. Отож, нехай Великодідушицький баталь- йон процвітає і продовжує дару-вати всім радість, забаву і віру в найкраще!

Марія ПАК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: