АВТОРСЬКІ ЯЛИНКОВІ ПРИКРАСИ

У меморіальному музеї Ольги Бачинської, що у м. Стрию діє виставка авторських ялинкових прикрас викладача образотворчого мистецтва Школи мистецтв с. Братківці Лілії Лунич. Представлені творчі роботи, зокрема,  вишиті прикраси, вироби з дерева, паперу, витинанка, новорічні віночки та кульки.

Лілія Лунич вже вдруге у цьому музеї представляє на широкий загал власні авторські роботи. Вперше скромна й талановита  художниця диву-вала вибагливого відвідувача ялинковими прикрасами з лампочок. Відтак, неодноразово тут проводила майстер-класи для школярів де радо ділилася творчими секретами.

Напевно немає жодної лю-дини байдужої до новорічних свят та усього, що пов’язано з ними: ялинкою, іграшками, конфетті, подарунками. З дитинства захоплюємося мерехтливими різнобарвними ліхтариками у промінчиках яких виблискують химерні кульки, якими з радістю прикрашаємо лісову красуню усією родиною. Та з часом все більше надаємо перевагу не купленим прикрасам, а виготовленим майстрами. Авторські ялинкові іграшки витісняють кон’юнктурні й милують око й викликають щире захоплення.

Завітавши на виставку до музею ви поринете у дивовижний світ дитинства, казки і налаштуєтеся на святковий лад. Симпатичні сніговички, ялинки та сніжинки інкрустовані дрібними елементами й продумані до найменших деталей разом з паперовими будиночками – це не просто експозиція, це як кадр із казки Ганса Християна Андерсона, це ляльковий дворик міста, де живуть сніговики. А усміхнені й добрі, як і авторка цих робіт, ангелики охороняють мир та злагоду серед його мешканців.

Окремо можна виді-лити й кульки, вишиті нитками чи розмальовані петриківкою, яку так полюбляє майстриня. Тематика зимових свят дуже близька Лілії Лунич тому, мабуть її вироби попри своє призначення мають неабияку теплу енер-гетику.  Майстриня любить експеримен-тувати, випробовувати різні техніки, працювати з різними матеріалами. Незмінним лиш залишається любов та завзяття з яким береться до роботи. Кажуть: «усі ми родом з дитинства». Й справді переглядаючи авторські ялинкові прикраси Лілії потрапляєш у дитинство в якому хочеться затриматися чим довше. Не вірите? Заходьте до музею і переконаєтеся: свято наближається!

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: