Авторські картини на осінньому листі

У Стрийському меморіальному музеї Ольги Бачинської  розгорнуто  виставку авторських картин Лілії Лунич «Осінній листок – найзагадковіше, найтендітніше художнє полотно. Кожен листок – вже картина!». Техніка виконання – живопис, акрил на опа­лому листі. Це справжній осінній вер­нісаж.

Стрияни, які цікавляться музейними новинками вже знайомі з творчістю Лілії Лунич. Викладачка образотворчого мистецтва Школи мистецтв с. Братківці   втретє у цьому музеї пред­ставляє на широкий загал власні авторські роботи. Вперше художниця дивувала ви­багливого відвідувача  ялинковими прикрасами з лампочок,  вдруге – авторськими ялинковими іграшками, зокрема,  вишитими прикрасами, ви­робами з дерева, паперу, витинанками, но­ворічними віночками та кульками. І ось – мініатюрні картини на осінньому листі. Зди­вувала так здивувала!

Художниця розповідає: «Вже кілька років поспіль я пишу особливі картини-мініатюри на осінньому, опалому листі. Це захоплення народилось завдяки моїй учениці Іринці Кошів, яка підказала мені таку ідею для уроків образотворчого мистецтва. Інколи вчителям є також чого повчитися в своїх вихованців. Живопис на листку – живий, цікавий, унікальний творчий процес. Неймовірно захопливо давати друге життя речам, що здавалося б вичерпали свій потенціал. Цієї осені у мене народилась ідея, створити серію картин, присвячених нашому місту. Листки зібрані на вулицях прекрасного, рідного Стрия перетворилися на унікальні картини. Такий собі «листопис» краси і величі рідного міста».

Як тільки-но Лілія опублікувала в соціальній мережі світлини своїх нових картин, одразу ж зібрала чимало вподобайок та коментарів. Наприклад, поетеса Зоряна Кіндратишин написала: «Я в захопленні! Досі вважала осінь найкращою художницею, що розфарбовує листя та тепер бачу, що вона далеко поступається тобі! Просто ваууу!».

Лілія Лунич як творча натура розмірковує: «Осінь – мальовнича пора, що надихає на творчість. Це справж­ня галерея, в якій кожен листок вже прекрасна картина. Осінній листок, на мою думку, найзагадковіше і найтен­дітніше художнє полотно, створене самою природою. Якщо комусь сьогодні сумно, прикро чи душу огортає негода, то пориньте в прекрасний світ мальовничої осені. Закутайте свою душу в осіннє тепло та затишок. Надихайтесь найкращими миттєвостями прекрасної, романтичної пори і не важливо, яка погода за вікном. Обіймаю всіх щирими, люблячими обій­мами і дарую частинку своєї творчої душі. Для вас створила невеликий картинний вернісаж листкового живопису. Моє захоплення осінню, моє мистецьке бачення її краси та гармонії відображено в цих тендітних, унікальних картинах».

Для мене фаворитами на виставці картин на осінньому листі стали мініатюри «На хмаринці» та «Барвиста осінь у Стрию». Ви теж, завітавши у музей Ольги Бачинської зможете поринути у світ осінньої краси та романтики, ближче познайомитися з творчістю надзвичайно талановитої художниці, яка обіцяє від­відувачам відчуття загадкової, яскравої осені від тендітних, живописних полотен. Рекомендую і  запрошую поринути у світ осінньої казки. Такого ви ще точно не бачили.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: