Автомодельний спорт. Черговий тріумф стрийських автомоделістів

Стрийські автомоделісти протягом двадцяти років домінують на чемпіонатах та Кубках України, як серед дорослих, так і серед юнаків. Значних успіхів добилися наші автомоделісти, які є вихованцями Стрийської станції юних техніків і на міжнародній арені, стрияни Ігор Сафіяник, Тарас Прядка, Сергій та Олександр Ковальчуки, Андрій Сухін, Сергій Цибаньов, Світозар Фур, Роман Шундаревський, Олександр Сорока не раз були переможцями та призерами «Гран-Шлему Європи», а також у складі збірної України чемпіонами світу та Європи у командному та особистому заліках.  

Протягом п’яти днів, з 25 по 29 червня ц. р. у м. Стрию, на кордодромі центрального міського стадіону «Сокіл» паралельно з чемпіонатом України з автомодельного спорту (кордові моделі) серед дорослих проходили всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з кордових моделей. Близько 40 юних авто­моделістів, які представляли збірні: Вінницької, Львівської, Тернопільської, Дніпропетровської, Черкаської областей змагалися за титул чемпіона та призерів України серед юнаків у командному та особистому заліках.

Організаторами цих змагань виступили: Українська федерація автомодельного спорту, Український державний центр позашкільної освіти, відділ фізичної культури та спорту управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради та Стрийська станція юних техніків. Інформаційний медіа-партнер: рекламно-інформаційна газета «Фортуна».

У складі збірної Львівської області (старший тренер – заслужений вчитель України, мсмк України Ігор Сафіяник, тренери – кмс України Анатолій Здебський та кмс Ігор Жидік) виступали автомоделісти Стрия, Львова та Дрогобича.

На урочистій церемонії відкриття усіх учасників привітали і побажали вдалих стартів та шалених швидкостей: голова Української федерації автомодельного спорту, майстер спорту міжнародного класу (мсмк) України Віктор Качур, депутат Стрийської міської ради, голова Стрийської МО «Європейська Солідарність», генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «УКРПОЛ», майстер спорту України, громадський діяч Сергій Ковальчук, начальник відділу фізичної культури і спорту управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради, майстер спорту України Руслан Каліцун, директор Стрийської СЮТ, заслужений вчитель України, мсмк України Ігор Сафіяник, заступник начальника управління освіти Стрийської міської ради Ігор Олянін, завідувач відділом позашкільної роботи управління освіти Стрийської міської ради Роман Пасимків та інші.

Хотів би відзначити, що змагання серед юнаків проводились у 12-ти класах кордових моделей: АМ-1, АМ-2, К-1, К-2, Ралі, Ел-1, АМ-2, АМ-2к, Е-1к, Е-2к,  Темп-1, Темп-2. Головний суддя змагань: арбітр національної категорії Ірина Борщ (Стрий), головний секретар – арбітр національної категорії Ярослав Кунічак (Стрий), головний хронометрист – арбітр національної категорії Віктор Качур (Київ). Як і очікувалося основними фаворитами змагань вважалися збірні Дніпропетровської, Львівської та Черкаської областей, яка протягом багатьох років домінують у цьому виді спорту. Уже з перших спроб у класах кордових моделей покровські автомоделісти та стрийські автомоделісти, які складають кістяк відповідно Дніпропетровської та Львівської областей захопили лідерство і з кожним класом моделей лише нарощували свою міць. У підсумковому загальнокомандному заліку чемпіонату України-2021 стала збірна Дніпропетровської області, друге місце вибороли – автомоделісти Львівської області, третє – Черкаської області.

В індивідуальних заїздах автомоделісти Львівщини вибороли по три золоті та срібні, а також чотири бронзових медалей. Чемпіонами України стали: кмс України Мирон Мартинів у класах кордових моделей Е-1 та Е-2, кмс України Назар Мосорюк у класі моделей АМ-2. Срібні нагороди вибороли: кмс України Мирон Мартинів у класі Ам-2, кмс України Роман Миджин у класі Е-1к, першорозрядник Мирон Череватий у класі Ел-1, Бронзові медалі завоювали: кмс Назар Мосорюк у класах моделей Темп-2 і Е-1к, першорозрядник Євген Сухін у класі Е-2к та другорозрядник Ілля Сухін у класі Ралі. Дуже відрадно, що брати Євген та Ілля Сухіни продовжують справу своїх батьків: майстрів спорту Андрія та Ольга Сухіних. Їх батько є неодноразовим чемпіоном та володарем Кубка України та переможцем і призером етапів «Гранд-Шлем Європи», учасником чемпіонатів Європи. А мама Ольга – у свій час також була чемпіоном і призером України. До речі, Євген Сухін вперше у своїй спортивній кар’єрі став чемпіоном України серед дорослих у класі моделей Е-2к. А у молодшого із сімейства Сухіних – Іллі, ще все попереду, адже йому лише 11 років. Я впевнений, що брати Євген та Ілля Сухіни, як і їх батько Андрій примножать славу українського автомодельного спорту.

Переможці та призери чемпіонату України у загально­командному та особистому заліках серед юнаків були нагороджені медалями та грамотами.

Слід зазначити, що вже протягом багатьох років політична партія «Європейська Солідарність» Стрийщини та її голова – Сергій Ковальчук фінансово допомагають Стрийській станції юних техніків та завжди фінансово долучаються до проведення чемпіонатів та Кубків України, етапів «Гран-Шлем Європи». Сергій Миколайович з розумінням ставиться до проведення усіх цих змагань і завжди готовий підставити своє плече не тільки для автомоделістів, але і для юних легкоатлетів, шахістів, футболістів.

Усі учасники чемпіонату України 2021 року серед юнаків висловлюють слова щирої подяки: голові політичної партії «Європейська Солідарність» Стрийщини, депутату Стрийської міської ради, генеральному директору ТОВ «Видавничий дім «УКРПОЛ», майстру спорту України, бізнесмену, меценату та громадському діячу Сергію Ковальчуку за допомогу та розуміння у проведення чемпіонатів України серед дорослих та юнаків.

З 10 по 12 вересня ц.р. у польському місті Піла, буде проходити чемпіонат Європи з автомодельного спорту (кордові моделі) серед дорослих. Збірна України – серед фаворитів цього європейського форуму як у загальнокомандному так і особистих заліках. Дуже відрадно, що у складі нашої збірної будуть виступати і стрияни. Це: майстри спорту міжнародного класу (мсмк) України Ігор Сафіяник та Тарас Прядка, майстри спорту (мс) України – Сергій Ковальчук, Андрій Сухін, Роман Шундаревський, Олександр Сорока, Сергій Цибаньов.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: