Автомодельний спорт. I етап чемпіонату України 2019 року Гегемонію Стрия не порушено

Протягом трьох днів, з 10 по 12 травня у Стрию, на кордодромі центрального міського стадіону «Сокіл» відбувся I етап чемпіонату України з автомодельного спорту (кордові моделі) серед дорослих. На цей раз до нашого міста з’їхалися близь­ко 50 автомоделістів, які представляли команди: Стрия, Черкаського ОО ТСОУ, Хмель­ниць­кого МК ТСОУ, Тернопільської, Дніпропетровської об­ластей. Крім того у змаганнях взяли участь по одному спортс­мену з Німеччини та Росії.

Честь збірної Стрия захищали: майстер спорту міжнародного класу (мсмк) України Ігор Сафіяник (він же головний тренер – прим. автора),  мсмк України Андрій Смольніков, мсмк України Тарас Прядка, майстри спорту України Олександр Ковальчук, Андрій Сухін, Віктор Василенко, Олександр Сорока, Сергій Цибаньов, кандидати у майстри спорту України Ігор Жидік, Тарас Прядка, Володимир Сашко, Юхим Щербина. Організаторами цих змагань виступили: Українська федерація автомодельного спорту, Стрийська міська станція юних техніків. Спонсор I етапу поліграфічна фірма «Укрпол» (генеральний директор Сергій Ковальчук). Інформаційний медіа-партнер рекламно-інформаційна газета «Фортуна». На урочистій церемонії відкриття усіх учасників привітали і побажали вдалих стартів та шалених швидкостей пред­ставник Української федерації авто­мо­дельного спорту, майстер спорту України Віктор Василенко, генеральний директор поліграфічної фірми «УКРПОЛ», депутат Стрийської міської ради, майстер спорту України Сергій Ковальчук, головний спеціаліст відділу фізичної культури і спорту Стрийської міської ради, майстер спорту України Руслан Каліцун, директор Стрийської міської СЮТ, заслужений вчитель України Ігор Сафіяник. Хотів би відзначити, що змагання проводились у 8-ми класах моделей: Е-1к, Е-1, Е-2к, Е-2, Е-3в, Е-3, Е-4, Е-5. Головний суддя змагань – арбітр національної категорії Ірина Борщ (Стрий), головний секретар – Ярослав Кунічак (Стрий), головний хронометрист – суддя національної категорії Віктор Качур (Київ). Як і очікувалося цікава та безкомпромісна боротьба у командному заліку за перше місце на цьому етапі розгорнулася між командами Стрия, Дніпропетровської області та Тернополя. У загальнокомандному заліку переможцями I етапу чемпіонату України-2019 з невеликим відривом стала команда Стрия, в активі якої 1975 залікових очок. Друге місце посіли автомоделісти Дніпропетровської області – 1852 залікових очка, третє – команда Тернополя – 1800 очок. Команда Хмельницького МК ТСОУ набрала у підсумку 1319 очок, а збірна Черкаської ОО ТСОУ – 525 залікових очок.

В індивідуальних заїздах автомоделісти Стрия показали такі результати: переможцем I етапу цьогорічного чемпіонату України став Тарас Прядка у класі моделей Е-3b (254,395 км/год.). Друге місце  посіли: Юхим Щербина у класі моделей Е-1к (189,480 км/год.), Сергій Ковальчук у класі Е-1 (248, 635 км/год.), Андрій Смольніков у класі Е-3 (283,050 км/год.). Третє місце вибороли: Володимир Сашко у класі Е-1к (148, 302 км/год.), Олександр Сорока у класі Е-4 (288, 038 км/год.), Андрій Сухін у класі Е-5 (301, 391 км/год.). Слід зазначити, що серед усіх учасників I етапу були і дві представниці найкращої половини людства. Це майстер спорту України Анна Булка та кмс України Марія Марчук, які виступають за збірну Дніпропетровської області. Обидві юні спортсменки стали переможницями I етапу: Анна Булка перемогла у класі Е-1к (199,560 км/год.), а Марія Марчук у класі Е-2к (238,034 км/год.). Пере­можцем I етапу у двох класах моделей Е-1 (252,050 км/год.) та Е-3 (293,707 км/год.) став тернополянин Андрій Якимів (301, 212 км/год.). У класі Е-2 переміг майстер спор­ту України Володимир Домб­ровський з Хмель­ницької МК ТСОУ – 267,601 км/год. У класі Е-4 переміг тернополянин, майстер спорту України Андрій Абрамик – 290,026 км/год. У класі моделей Е-5 перемогу святкував кмс України Сергій Сенченко, який виступає за команду Дніп­ропет­ровської області – 329,922 км/год. Крім того, кмс України Марія Марчук та Сергій Сенченко виконали норматив майст­ра спорту Украї­ни, з чим я їх вітаю та бажаю но­вих перемог та шале­них швидкостей.

Переможці та при­зери I етапу чемпіонату України-2019 були наго­роджені грамотами.

Слід відзначити, що наприкінці червня-на початку липня місяців ц. р. у Стрию, на кордо­дро­мі центрального міського стадіону «Сокіл» відбу­деть­ся заключний, II етап чемпіонату України 2019 року з автомодельного спорту на якому і визна­читься командний чем­піон, а також чемпіони та призери України в інди­відуальних класах кордо­вих моделей.