У ЗОНІ АТО/ООС ЗАГИНУВ НАШ ЗЕМЛЯК – ТАРАС МАТВІЇВ

Із сумом повідомляємо про тяжку для нас усіх втрату. За інформацією прес-служби 24 ОМБр імені короля Данила, 10 липня 2020 року близько 20.00 години позицію, якою коман­дував молодший лей­тенант Тарас Матвіїв, в районі села Троїцьке, Попаснянського райо­ну атакували окупанти. Били зі 120 мм мінометів. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Блін­даж загорівся і частково обвалився. Тарас пер­шим кинувся на допомогу по­братимам. Витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

Матвіїв Тарас Тарасович наро­дився 18 грудня 1989 року на Волині, згодом сім’я переїжджає до Жидачева. Після закінчення середньої школи у 2006 році вступив на навчання до Львівського національного університету імені І. Франка, який закінчив у 2011 році, здобувши фах журналіста. Працював на телеканалах Києва та мас-медіа Львівщини. Коли почався Майдан, зрозумів, що однієї журналістики йому замало. У 2013-2014 роках був учасником Революції Гідності. Згодом, разом з групою активістів розшукував безвісті зниклих майданівців. З початком російської агресії допомагав війську.

Наприкінці 2014-го усвідомив, що йому замало лише волонтерської діяльності, збору коштів і ресурсів. Поставив собі за мету потрапити у Збройні сили або ж до лав добровольців. Навесні 2015 року вступив до лав окремої добровольчої частини «Карпатська Січ» і обороняв наші позиції в Пісках, Водяному, Опитному, Первомайському. Пізніше був обраний депутатом Жидачівської районної ради, але його все одно тягнуло на фронт – Тарас не міг пробачити ворогу за загиблих товаришів. З вересня 2018 року вступив на курси лідерства Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, щоб стати офіцером Збройних сил України. В 2019 році направлений для подальшого проходження військової служби до 24 ОМБр імені короля Данила.

Крім того, усім землякам відома його активна і результативна громадська діяльність. Саме Тарас Матвіїв був одним з ініціаторів проведення військово-патріотичних вишколів «Лицар Удеча» та відомого на всю Україну Удеч-фесту «Івана Купала». З його ініціативи з’явилися тренажерний майданчик під відкритим небом, дитячий ігровий простір «Веселий мурашник».

Ось інші яскраві приклади із громадської та політичної діяльності Тараса Матвіїва. У рідному Жидачеві разом із однодумцями заснував ГО “Народний легіон”, розгорнув рух “#Стоп_лісоцид”. Піднімав проблеми вирубки лісів у своєму районі та області зокрема. Боровся із нелегальним гральним бізнесом. Завдяки його боротьбі були відкриті кілька кримінальних проваджень і, як наслідок, – вилучення гральних автоматів у місті.

Тарас був розробником районної програми патріотичного виховання молоді. Співрозробник програми туристичного розвитку Жидачева та мікропроєктів у рідному місті. Ініціатор створення Центру громади Жидачева. Ідейник залучення громади у процеси міста. Ініціатор запровадження елект­ронних петицій у Жидачеві та громадського бюджету.

Ініціатор відродження місцевої футбольної команди «Авангард». Активний учасник фанатського руху команди. Творець та активний учасник громадських акцій, виставок зброї, унікальної експозиції у музеї історії та мистецтва Жидачівської землі, присвяченої Революції Гідності та АТО, дитячих турнірів, благодійних ярмарків та акцій. Активно відвідував школи із лекціями-спогадами про Революцію Гідності та російсько-українську війну. Один із творців муралу вірша Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника на багатоповерхівці, що на вулиці Козаревій у Жидачеві. А скільки ще нових проєктів було заплановано втілити…

Волонтер і доброволець, депутат і громадський діяч, журналіст і майданівець, активний і небайдужий громадянин нашої країни та справжній офіцер – це все про нашого Тараса, який назавжди залишиться в нашій пам’яті.

У квітні цього року, немов заповіт на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук, Тарас написав: «Прошу. Не віддавайте свої свободу і права через паніку та страх. Потім їх доведеться повертати кров’ю».

А про свій військовий вибір Тарас говорив: «В мене не стоїть ціль дорости до генерала. В мене ціль на своєму рівні, як командира взводу, просто працювати якісно, робити максимально все залежне від мене, виконати свій обов’язок до останку і «віддячити» противнику за всіх товаришів, яких я втратив».

Командування частини та побратими Тараса ініціювали процедуру подання молодшого лейтенанта Матвіїва Тараса Тарасовича на звання Героя України, яке він заслужив по праву.

Також Тарас вів власний блог. Подумки побути з ним поряд ви завжди можете за посиланням: https://www.lmn.in.ua/blogs/taras-matviyiv/…

Жидачівська міська рада щиро співчуває родині загиблого героя і розділяє всю гіркоту втрати. Ми не маємо права забути, що у нас триває війна. І життя наших захисників, які покладені на вівтар війни, не дарма. Герої не вмирають!

Джерело: http://www.meriya-zhydachiv.lviv.ua/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: