Архітектор програмного забезпечення: особливості професії

Software Architect (архітектор програмного забезпечення) – це фахівець, який займається плануванням внутрішньої структури різних програмних систем на основі заданих технічних завдань і наявних у компанії ресурсів. Цей співробітник працює в ІТ-компаніях, які створюють і розробляють різні додатки. Він знаходить найпростіші та ефективні рішення для впровадження програмного забезпечення, які відповідають як можливостям компанії, так і вимогам клієнтів.

Архитектор ПО повинен розуміти, як буде виглядати і працювати система, як розбити її на модулі і налаштувати їх взаємодію. Цей фахівець створює специфікацію для програмного забезпечення, підбирає технології, які будуть використовуватися при реалізації проекту, а також втілює все це в життя.

 

Ключові обов’язки Software Architect

Програми і додатки, які створюють IT-студії, за своєю суттю нічим не відрізняються від будівель. Вони також мають фундамент, оболонку, каркас і т.д. Архітектор повинен мати стратегічне мислення, щоб реалізований проект був цілісним, гармонійним і з перспективою подальшого розвитку. Адже більшість програмного забезпечення в майбутньому отримує оновлення, нові функції та можливості, якщо такі можливості не будуть надані, то його доведеться переробити практично з нуля.

 

В компанії Software Architect виконує наступні задач:

  1. Технічний. У цю категорію входить все, що пов’язано з дизайном. Інженер робить шаблон, а потім ділить його на кілька модулів, вибираючи технології і мови програмування, придатні для їх реалізації. Далі прописуються сценарії взаємодії різних компонентів, розробляються моделі технічних інтерфейсів і т.д.
  2. Експерт. Інженер детально аналізує завдання, після чого дає йому експертну оцінку. Далі прописуються основні вимоги до його виконання. У деяких випадках фахівець перебудовує систему так, щоб можна було оновити додаток і усунути виявлені помилки.
  3. Управлінський. Software Architect є керівником відділу розробки. Консультує програмістів з питань технік реалізації проекту, складає технічні умови та стежить за їх виконанням. Він також може спілкуватися з клієнтом або безпосередньо під керівництвом, щоб запропонувати найбільш ефективні способи реалізації завдання, тому він повинен вміти говорити простою мовою, пояснюючи складні моменти.

 

Software Architect – досить цінний співробітник, який повинен мати серйозний досвід у розробках і розуміти, як реалізуються ті чи інші системи. Він повинен вміти розробляти програмне забезпечення, створювати бази даних, розробляти алгоритми і стратегії. В його обов’язки також входить координація роботи колективу та її технічне забезпечення, оцінка перспектив готової продукції та ведення технічної документації.

 

Переваги та недоліки

До переваг цієї професії можна віднести:

  1. Високий рівень заробітної плати. Навіть початківці отримують від 1500 доларів, а досвідчені – понад 4000.
  2. Високий рівень попиту. Такі інженери не шукають роботи – вони самостійно переходять в компанії, які пропонують їм кращі умови.
  3. Можливість для зростання та реалізації цікавих проєктів. Архітектор може заглибитися в розробку або стати менеджером.

З мінусів можна виділити той факт, що робочий день фахівця часто не нормується і на нього покладена висока відповідальність. Насправді від нього залежать перспективи додатку і його подальша доля. Якщо конструкція виконана неправильно, то є велика ймовірність того, що програмне забезпечення не буде виконувати свої завдання і функції.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: