У СТРИЮ ЗАПОЧАТКУВАЛИ АЛЕЮ САКУР

Акція «Стрий – місто магнолій» стартувала у 2015 році. За цей час було висаджено понад 500 дерев. На жаль, чимало було знищено (102 шт.) та все ж, більшість ростуть на радість стриянам. За цей час назва акції стала брендом для міста. З’явилися тематичні сувеніри, мурал. Ідею голови спостережної ради ГО «Молодь Стрийщини» Михайла Шмігельського підхопили не тільки друзі, а й цілі колективи, організації, окремі свідомі громадяни, які теж хочуть рідне місто зробити квітучим, зеленим, затишним.

І ось, нова  ідея від Михайла Шмігельського, окрім  магнолій висадити у Стрию алею сакур, згодом алею бузку, яблуневу алею, тощо.  «Щоб зробити місто квітучим, вирішив стартуватимемо з облаштування алеї сакур. Узгодили з владою міста, що доцільним буде її розташувати на проспекті Чорновола. Для цього комунальники позначили 50 лунок, які можна розширити і посадити в них дерева. Тож кожен може висадити  сакуру, тим самим внести свою лепту  в озеленення міста», – розповів пан Михайло.

Місце справді вибране чудове. Проспект Чорновола першим зустрічає гостей міста, які приїжджають на залізничний вокзал. Він зелений і затишний, облаштований зручними лавками для відпочинку, вимощений бруківкою. По обидва боки магазини і кафе, старі панські маєтки. Встановлено арку до 600-річчя Стрия.  Звичайно бракує для повного затишку фонтану, який стоїть вже десятки років зруйнованим та віримо, що і до нього дійдуть руки в господарників міста чи небайдужих меценатів. І тільки уявіть, як буде гарно, коли тут цвістимуть ніжно-рожеві чи білі квіточки сакури, дерева екзотичного та містичного. Можна помріяти, що і до Стрия на сакури з’їжджатимуться туристи, як до Ужгорода, щоб помилуватися японським дивом.

Першим сакуру посадив автор ідеї, Михайло Шмігельський з сином Назаром у день його народження. До нього приєдналися:  Ігор Худик, Марія Матолич,  Надія Хоменко з сином Андрієм Хоменком, Павло Кузів з донечками. Так з’явилися перші 5 сакур. Відтак, квітуче деревце посадила Оксана Приймач та Іван Гошовський, родина Карпінських висадила одразу 7 сакур.

12 червня до акції долучилися колективи редакції газети «Фортуна»,  магазинів «Єва» і «Гермес», кафе «Кебаб-бро», родина Наталії та Володимира  Біликів й  родина Євгена Гірника. Фортунівці приурочили свою сакуру 20-річчю газети, яке відзначатимемо через два місяці. Ми вже долучалися  до акції ГО «Молодь Стрийщини», у сквері біля редакції чотири роки тому висадили магнолію.  Тепер з нетерпінням чекатимемо коли алея сакур зацвіте, серед яких і наше, сподіваємося, фартове, дерево.

Михайло Шмігельський розповів, що в суботу, 13 червня, було висаджено ще 5 сакур. А у п’ятницю, 19 червня садитиме молодіжний конгрес. Стрияни Марія Кулик, Наталя Гарко садитимуть, як дарунок у день народження своїх рідних.  28 червня до Стрия приїде відомий фотограф  Ярослав Мончак і посадить сакуру для рідних, які живуть на проспекті Чорновола.

І ще один анонс. По завершенні карантину у приміщенні Стрийського   міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану західного міжрегіонального управління міністерства юстиції  (в народі ЗАГС) Михайло Шмігельський разом з директором установи Оленою Угринюк облаштують виставку картин «Стрий – місто магнолій». Всі бажаючі художники можуть долучитися до вернісажу.

Як бачите, навіть у карантин можна плідно працювати, генерувати чудові ідеї, робити світ навколо себе яскравішим, квітучим, радісним. Закликаємо, долучайтеся до хорошої ініціативи. Ми ж дякуємо натхненнику акції «Стрий – місто магнолій»  за хороший настрій. Це був гарний подарунок нам і рідному місту.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото Марії ПАК.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Спортивна акробатика. “Open Akro on-line competiti

Нещодавно відбувся всеукраїнський турнір “Open Akro on-line competition” зі спортивної акробатики.