Новини краю

ДРОГОБИЧ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ З ЕСТОНІЇ

Офіційна зустріч відбулася у міській раді. У зустрічі взяли участь міський голова Тарас Кучма, директор КУ “Інститут міста Дрогобича” Володимир Кондзьолка, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Ігор Юзьв’як, начальник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Зеновій Квасній та керівництво підрозділів служби з надзвичайних ситуацій, які базуються у Дрогобичі. Естонську делегацію очолив Віктор Гузун – викладач міжнародних переговорів, колишній державний службовець та посол Республіки Молдова в Естонії (2010-2015).

Обидві сторони обговорили перспективу співпраці між Дрогобичем та містами Естонії. Зокрема, обговорили сфери цивільного захисту населення та роботу служби з надзвичайних ситуацій, налагодження бізнесових та партнерських контаків. Говорили про користь для Дрогобича досвіду Естонських міст у цифровій трансформації. Також гості розповіли про підтримку українського війська, надання послуг з реабілітації для військових, допомогу для населених пунктів у зоні бойових дій. У підсумку зустрічі, міський голова Тарас Кучма запевнив гостей, що місто Дрогобич стане надійним партнером для міст Естонії.

Після офіційної зустрічі гості оглянули центральну частину Дрогобича та відправилися з ознайомчим візитом до Другого спеціального центру швидкого реагування ДСНС України та Дрогобицького РВ ГУ ДСНС України у Львівській області.

НЕЛЕГАЛЬНИХ «ТАКСИСТІВ» ВИЯВЛЯТИМУТЬ ТА КАРАТИМУТЬ

Із 1 серпня робоча група з числа працівників Національної поліції України, Державної податкової інспекції України, Держпраці, транспортної інспекції та Трускавецького міськвиконкому працюватиме над виявленням так званих «таксистів-нелегалів», котрі працюють з порушеннями чинного законодавства України, не сплачують податки і часто здійснюють антирекламу Трускавця, пише офіційний сайт Трускавецької міської ради.

Потреба створення такої робочої групи виникла давно, а поштовхом до здійснення першого кроку стали збори перевізників, котрі проходили 23 червня з ініціативи небайдужих трускавчан, які працюють у сфері надання послуг таксі. Тоді на цих зборах було вирішено створити таку робочу групу, щоб покласти край свавіллю недобросовісних перевізників. Практично всі присутні на нараді, у тому числі заступник міського голови Олексій Балицький, представники Нацполіції, податкової та самі таксисти погодилися, що треба докласти максимум зусиль для того, щоб в Трускавецькій громаді працювали виключно легальні перевізники та надавався якісний сервіс. Адже легальний таксист – це соціальні гарантії, безпека пасажира та надходження до бюджету. Організаційні питання та склад робочої групи узгоджуються, тож вже з перших днів серпня новостворена робоча група запрацює над тим, щоб порушники закону перестали промишляти на території Трускавецької громади і або перейшли в легальне русло, отримали ліцензії та почали сплачувати податки, або ж понесли відповідальність за незаконну діяльність.

ТИМЧАСОВІ ПУНКТИ ЩЕПЛЕНЬ НА СКОЛІВЩИНІ

Адміністрація КНП «Сколівський центр ПМД» інформує про те, що на території Сколівської міської ради діють 3 тимчасові пункти щеплень, а саме: ЛА ЗПСМ смт. Верхнє Синьовидне, вул. С. Стрільців, буд. 59, другий поверх кабінет №3; ЛА ЗПСМ с. Підгородці, вул. Миру, буд. 21, кабінет №1 та ЛА ЗПСМ м. Сколе, вул. Героя Олега Ушневича, буд. 29, другий поверх кабінет, №15. Графік роботи пунктів щеплень: понеділок-п’ятниця з 9.00 до 13.00 год.

НОВИЙ ТАРИФ НА ТРАНСПОРТНІ ПОСЛУГИ У СТРИЮ

Оплата за проїзд в громадському транспорті на міських маршрутах становитиме 10 грн. Такий проєкт рішення 15 липня підтримали на засіданні міськвиконкому. Понад місяць у розділі «Економіка» (регуляторна політика) на сайті Стрийської міської ради була розміщена інформація про намір збільшити тариф. Жодних зауважень або звернень щодо громадських обговорень не було.

Підвищення тарифу обумовлене збільшенням мінімальної заробітної плати та зростанням цін на паливно-мастильні матеріали. До слова, на міських маршрутах 100%оновлений транспортний склад і всі автобуси обладнані GPS навігаторами.

З ініціативи міського голови  відбудеться нарада щодо реалізації електронного квитка за участю перевізника, оператора програмного забезпечення (компанія GIS) та представників влади. Тариф вступає в дію від моменту публікації.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: