100 днів на посаді голови

Крига скресла, панове краяни! Обраний Стрийською громадою голова Олег Канівець ініціював публічний звіт «100 днів на посаді». Такий захід  відбувся вперше у нашому місті. 26 лютого в Народному домі він звітував перед громадськістю про виконану роботу та поділився перспективними планами на поточний рік.

Хто ж прийшов послухати очільника Стрийської ОТГ? Звісно, заступники голови, працівники усіх відділів виконавчої влади, депутати, старости, представники громадських організацій і чимало пересічних громадян, журналісти. Протягом години Олег Канівець інформував про діяльність всіх важливих структурних підрозділів міської ради, а також комунальних підприємств та підпорядкованих організацій. Відтак, майже годину відповідав на запитання громадян, які мали вільний доступ до мікрофону у залі.

Зрозуміло, що 100 днів на посаді – це період ознайомлення, впорядкування внутрішніх кадрових питань, затвердження бюджету і планування на перспективу. Те, про що говорив голова давало розуміння того в якому напрямку почала рухатися нова влада, на що звертає увагу перш за все і що нас чекає в найближчому майбутньому. Олег Канівець говорив предметно і з розумінням по кожній сфері життєдіяльності міста, жартуючи з так званих «диванних критиків». «Як тільки зійде сніг, у Фейсбуку почнуть писати «Канівець залатай ями», –  зазначив він. – Так-от, ремонт доріг і освітлення в районі – це ті пріоритети, які ми з командою ставимо перед собою. Передбачаємо кошти і робитимемо, як тільки дозволять погодні умови».

Розповів голова про амбітні плани з відкриття шахової школи сестер Музичук, добудови ДЮСШ, відзначення в серпні ц. р. 110-ї річниці футбольного клубу «Скала»,  проведення заходів до 30-річчя Незалежності України та відзначення 20-річчя муніципального чоловічого хору «Каменяр», створення духового оркестру, повернення в міську власність будівлі колишньої санстанції – Палацу Марисі, де планують відкрити після ремонту Молодіжний центр, про затвердження генерального плану міста та впорядкування сміттєзвалища. «Моя мрія – це реконструкція майдану Ринок і набережної річки Стрий», – наголосив голова. – Та  наразі вирішуємо поточні господарські та інвестиційні справи. Закладаємо фундамент майбутнього комфортного життя у рідному місті та районі».

Не було й не зручних питань від присутніх. Звучали нарікання на попередню владу із натяком, мовляв не повторюйте помилок, а дійте. Питали про вивіз сміття, прибирання снігу, тарифи на послуги комунальної служби. Турбують транспортні перевезення, автостанція й пільги для населення. Нічого нового голова тут не сказав. Однозначно те, що на залізничному вокзалі автостанції не буде, але буде зупинка рейсових маршрутних автобусів.  Працюють у напрямку запровадження електронного квитка і обладнання автобусів GPS-навігаторами.

Наразі розробляється новий офіційний сайт Стрийської ОТГ, який буде оперативно інформувати громаду про все, що робиться і планується втілити в життя. Він буде сучасний та прозорий для зворотного зв’язку.

Підсумовуючи почуте, можу зазначити, що нас чекають зміни. Не дарма, статтю я почала словами відомого літературного персонажа. Так, крига скресла, панове краяни. І в прямому, і в переносному значенні. Та маємо змінюватися і ми. Давайте сортувати сміття і викидати його в контейнер, а не під будинком сусіда. Бо чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Толерантно ставитися до людей похилого віку та тих, хто потребує сторонньої допомоги. Відстоювати свої права та не забувати й про обов’язки.

Наступний публічний звіт голови відбудеться наприкінці року.  Сподіватимемося, що й тоді Олег Канівець «не позичатиме в Сірка очі», а доповість громаді  про конкретно зроблене.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: