«Єдине в Україні, Стрийське ВПУ №35 готує працівників за професіями добувної галузі», – Олег Кизима

Ось і настала гаряча пора для випускників і їхніх батьків: пролунав останній шкільний дзвоник, відгуляли випускні вечори та складають іспити. Перед кожним випускником зараз постає питання «У якому саме навчальному закладі продовжувати свою освіту, з якою професією зв’язати своє майбутнє?». У нашому місті є великий вибір навчальних закладів. Серед них Вище професійне училище №35. До речі, це єдине в Україні училище, де готують робітників для нафтогазовидобувної галузі. Про перспективи, які відкриваються абітурієнтам, розповів «Фортуні» директор ВПУ № 35 Олег Кизима.

– Олеже Зіновійовичу, тривалий час «ходять чутки» про закриття училищ у місті Стрию, скажіть, а які перспективи у ВПУ №35?

Наше училище є єдине у своєму роді, тобто більше жодне училище в країні не готує працівників за професіями добувної галузі:  бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ, помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ, моторист бурової установки, машиніст бурової установки, вишкомонтажник – тобто ВПУ №35 однозначно буде функціонувати і доказом того є те, що більшість наших професій фінансуються з державного бюджету, а решта – з обласного.

– Цьогоріч приймальна комісія у вашому навчальному закладі розпочала роботу раніше, ніж зазвичай.

Так. У цьому році приймальна комісія Вищого професійного училища №35 розпочала роботу з 25 травня. Це, на мою думку, дасть змогу багатьом абітурієнтам завітати в училище, коли частина учнів здаватимуть іспити, а частина – буде на заняттях. Таким чином кожен абітурієнт зможе детальніше ознайомитись з  навчальним процесом, викладачами та учнями.

– Останнім часом зріс попит працівників у галузі ІТ-технологій, чи готують у ВПУ № 35 таких фахівців?

Ми завжди тримаємо руку на пульсі й відслідковуємо попит на ринку праці, саме тому у минулому році приклали усіх можливих зусиль для того, щоб ліцензувати нову професію даного напрямку, так на 2017-2018 рік оголошуємо прийом випускників 9 класів на навчання з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», у майбутньому наші випускники цієї професії це не лише висококваліфіковані працівники, які вміють працювати з різного типу офісними програмами і додатками, а й технічні фахівці у області інформаційних технологій.

– Чи забезпечуєте ви студентів місцем проходження практики?

Ще до недавнього часу виникали деякі проблеми при влаштуванні учнів на практику, проте на сьогоднішній день, у зв’язку з економічним розвитком нашої області, відкриттям нових заводів та підприємств – ситуація докорінно змінилася. До прикладу учні, котрі навчаються професії «Слюсар з ремонту автомобілів.

Електрогазозварник. Водій» мають можливість проходити виробничу практику на підприємствах:  «Стрий Авто», «Діскавері», концерні «Електрон» у місті Львові та інших. А учні професій бурового напрямку можуть проходити практики у державному підприємстві «Західукргеологія» та у буровій компанії «Горизонти». На сьогоднішній день ведуться переговори з ДП «Укргазвидобування», а також з іноземними партнерами, зокрема з Чеської республіки.

– Куди мають можливість працевлаштуватися ваші випускники ?

На даний час на Стрийщині випускники нашого училища,  зокрема «Оператор комп’ютерної верстки», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» та інших професій завдяки співпраці з ТзОВ «Укрпол»  мають можливість працевлаштуватися в найбільшу західноукраїнську поліграфічну компанію, також випускники професій добувної галузі мають можливість працевлаштування в  ДП «Укргазовидобування», підприємствах НАК «Надра України»,  БК «Горизонти» та інших приватних  бурових компаніях.

А кращі з наших випускників після проходження практики були запрошені на роботу в ТДВ «Стрий Авто», ДП «Західукргеологія» та «Стрийський мостобудівельний поїзд» від ПАТ «Львівська регіональна залізниця».

– Тож коли і куди звертатися випускникам шкіл, які б хотіли продовжити своє навчання у ВПУ №35?

Уже з 25 травня 2017 року Вище професійне училище №35 щиро запрошує випускників 9 та 11 класів на навчання. За більш детальною інформацією звертайтеся у приймальну комісію училища з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00 год. Телефон для довідок (03245) 5-64-50.

Розмовляла Оксана ВІТЕР

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: