Що робити українцям із кредитами та боргами під час війни?

Чи треба платити кредитні відсотки? Чи будуть нараховані штрафи? Де взяти невеликий споживчий кредит під час війни? Чи безпечно брати кредити в МФО?

Що робити громадянам України з боргами?

В Україні триває війна. Через це, банки пішли на зустріч усім громадянам. Було прийнято багато важливих рішень: подовшення термінів придатності кредитних карток на строк до 90 днів, розблокування карток, також дали можливість користуватись кредитними коштами, без обмежень. А Національний банк країни, порадив банківському сектору надати усім боржникам «кредитні канікули».

Антикризові закони

З 17-ого березня, в країні працює антикризовий закон. Ця програма потрібна для більшості громадян, хто має кредити різних розмірів. Саме вона здатна полегшити їх становище у такі часи.  Головні положення цього закону:

  • Під час воєнного стану в країні та через 30 діб після його закінчення, усі споживачі не несуть жодної відповідальності за прострочку чи не виплату кредитних відсотків чи планових платежів;
  • Прострочки чи заборгованості під час воєнного стану не будуть вливати на кредитну історію;
  • Штрафи, котрі було нараховано 24-ого лютого 2022 року було анульовано;
  • Банкам забороняється змінювати розміри відсотків по кредитах чи кредитних планах.

Попри це, громадяни, хоч і отримали канікули, але їх борги в майбутньому не зникнуть. Після відміни воєнного стану на території країни та закінчення терміну кредитних канікул, боржники повинні будуть виплатити усі борги перед фінансовими організаціями.

Де взяти гроші під час війни?

Так, фінансові установи зробили ряд «кроків на зустріч» для громадян. Але, це не вилучає того факту, що вони перестали видавати невеличкі кредити на споживчі потреби. Це стосується усіх слоїв населення. Ця тема дуже гостро стоїть для біженців, переселенців, тих хто сильно постраждав від воєнних дій, втратив роботу. Як поступати в такій ситуації?

МФО – мікро фінансові організації. Фінансові установи, котрі займаються кредитуванням, як юридичних, так і фізичних осіб.

Хтось не довіряє МФО, адже вважають їх шахраями. Але це міф. МФО працюють, як банки, отримуючи ліцензію, проходячи перевірки та усі державні комісії. Тож такі організації є повністю легальними та прозорими.

Вони надають велику кількість пропозицій для громадян України:

  • Споживчі кредити;
  • Кредити на лікування;
  • Кредитування на довгострокову основу;
  • Кредитування юридичних осіб.

Однією з таких організацій є Dinero. Ресурс Мета підготував огляд та рейтинг Dinero серед інших компаній, а також зібрала загальну інформацію про МФО, описала як отримати у Dinero кредит, плюси та мінуси організації. 

Довіряйте тільки перевіреним компаніям, котрі мають ліцензії та працюють офіційно. Тоді ви завжди зможете уникнути колекторів, погроз та неймовірних відсотків.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: