«Щоб душа наповнювалася вірою, а очі сіяли від щастя»

Міжнародний день інвалідів, який відзначається 3 грудня, це чи не єдина нагода зібратися разом у широкому колі друзів для більшості неповносправних нашого міста. Так, у міському Будинку культури Стрия 30 листопада відбувся урочистий концерт для членів Стрийської міської асоціації інвалідів (голова Дарія Корінець) та Товариства глухонімих (УТОГ, голова Ореста Янківська). Такі заходи за участю представників влади, соціальних служб та партнерів організацій у різних сферах життя проходять щорічно з метою звернення уваги на проблеми інвалідів, захист їхньої гідності, прав і благополуччя.

Поблагословив дійство директор Стрийського БФ «Карітас» о. Тарас Ляшок. Священнослужитель зазначив, що необхідно пам’ятати про те, що ми потрібні одне одному та маємо любов’ю служити своєму ближньому. І власне, ступінь розвитку суспільства залежить від толерантності й готовності допомагати людям з неповносправністю. Він побажав винуватцям свята побільше радості та уваги і в повсякденному житті.

Привітав та вручив почесні грамоти за активність у громадському житті членам обох організацій заступник міського голови Стрия Роман Волинець. «Наразі наше суспільство тільки вчиться бути готовим до соціалізації людей з обмеженими можливостями та усіляко намагається сприяти їхньому повноцінному життю. Бо ваша місія – робити світ добрішим і милосерднішим. Щоденно долаючи труднощі ви доводите самим собі й оточуючим, що гідні на повноцінне й яскраве життя», – наголосив пан Роман.

Багато теплих слів на адресу людей з інвалідністю звучало у цей день. Щоб все почути та насолодитися побаченим на сцені для глядачів з товариства глухонімих упродовж свята працювали сурдоперекладачі. А концерт для особливих людей підготували керівники й вихованці школи мистецтв.

Запальні танці у виконанні колективів «Браво» (кер. Віта Гнап) та «Едельвейс» (кер. Любов Романчук), вокально-хореографічна композиція «Гуцульська забава» (обробка народної пісні Романа Никифоріва, хореографія Олексія Боровницького) у виконанні ансамблю «Стрияночка», пісні у виконанні Назарія Дрозда, Софії Петрів, Соломії Ревінковської, Анастасії Юськів, Софії Ковташ, Дарини Касінець, Данила Гринькевича – створили справді святковий настрій.

Також не побоялися вийти на сцену талановиті аматори сцени із асоціації інвалідів. Зокрема, прозвучали пісні у виконанні Тетяни Тетютської та Ярослава Лівши, а Мирослава Ботвин читала власні проникливі вірші про нелегку долю жінки-інваліда. Їхні виступи супроводжували гучними оплесками, яким би позаздрили навіть відомі виконавці. І як влучно зауважила ведуча свята Леся Дяків, цей концерт готувався з великою любов’ю та трепетом, щоб душа наповнювалася вірою, а очі сіяли від щастя у тих, кого волею долі називають людьми з особливими потребами.

Сучасне українське суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості. Приклад європейських офіційних державних структур, громадських організацій і громадянська позиція небайдужих до проблем інвалідів людей, принесли в нашу свідомість те, що надія є. З кінця 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю».

Це був час, у який наше суспільство намагалося знайти себе в цій проблемі, навчилося не ігнорувати людей з особливими проблемами. Головне, що про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні. І цей процес вже безповоротній.

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН в спеціальній резолюції проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу – 3 грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Заходи, до яких у цей день закликає всі країни ця шановна міжнародна організація, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у повноцінне життя суспільства.

Оберігаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, висококласними фахівцями, політиками, економістами, спортсменами, соціально активними людьми, які надихають і мотивують багатьох, у тому числі і абсолютно здорових людей. Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Пам’ятаймо, ми всі рівні перед Богом!

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: