Читачі «Фортуни» про українську мову на телебаченні

23 травня Верховна Рада України ухвалила закон, який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою: 75% для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 60% – для місцевих телеканалів, 75% – для програм новин.

Співавторами законопроекту є народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар,  Ігор Васюник, Микола Кадикало  («Народний фронт»),  Олена Кондратюк («Батьківщина») і Вадим Денисенко («Блок Петра Порошенка»). За законопроект проголосували 269 народних депутатів.
Чи на часі цей закон, чи потрібно було його ще раніше приймати? Взагалі, що  думають з цього приводу читачі газети «Фортуна» сьогодні в нашому опитуванні.

Любов Пікас,
поетеса, м. Моршин

Схвалюю закон. Давно це треба було зробити, можливо, навіть одразу після проголошення незалежності в 1991 році. Звісно, не всім російськомовним новий закон припав до снаги. Але вони мають пам’ятати, що живуть в Україні, де державною мовою є єдина мова – українська, яку скільки років виживали з українського простору, вважали меншо-вартною, сільською. А це мова Т. Шевченка, І. Франка, Г. Сковороди, Лесі Українки та інших світочів.

І її треба рятувати, терміново. Хто поважає країну, в якій народився, живе, той вивчить мову. Діти повинні всотувати українське слово з малих років, молодь повинна збагачувати свій словниковий запас. І це стане реальністю, якщо на ТБ будуть дотримуватися закону про квоти. Вважаю, що варто закривати ті канали, які підігрують Москві, працюють на розкол держави. Попереджувати їх, штрафувати, а коли це результатів не дає, то закривати, наприклад, Інтер чи NewsOne. Хоча на NewsOne часто можна почути різнобічну інформацію. Альтернативна думка теж має право на існування.

Отець Олег Кобель,
с. Кавсько

Я цілковито підтримую цей закон. Він явно на часі. Раніше прийняти його було просто нереально, адже, по суті, ми були в орбіті Москви. Без зусиль для збереження української мови по всіх напрямках ми не зможемо консолідувати націю. А ми вже побачили, наскільки велику роль в наш час грає інформація та ЗМІ. Вважаю, що ми рухаємося у правильному напрямку українізувавши інфопростір. Вважаю, що треба закривати телеканал «Інтер» точно і канал «Україна». Але краще дати шанс на місяць спробувати щось змінити.

Юрій Вінярський,
громадський діяч, м. Стрий

Звичайно, цей закон потрібний. І запроваджувати його треба було від початку Незалежності. Чи будуть канали його дотримуватись – залежить від політичної кон’юктури. Власники каналів – олігархи. А в них з діючою владою – консенсус. Закон дасть владі ще один механізм впливу на олігархів і можливість формування під вибори провладного медіа-пулу. Якісь дрібні канали, звісно, покарають.

Для наглядності та імітації рішучості. Я не вірю, що влада запроваджувала цей закон з патріотичних міркувань. Виключно з меркантильних. Закрив би однозначно «Інтер» і ТРК «Україна» Ахметова. І не тільки з причини недотримання мовних квот. Взагалі, раджу поменше дивитись телевізор. Дотримуйтесь гігієни мозку!

Ігор Брик,
стоматолог, м. Стрий

Закон, який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою треба було приймати раніше і не 75% прописувати, а всі 100 процентів. Вважаю, що телеканали не дотримуватимуться закону, бо приватний бізнес буде шукати лоббі у Верховній Раді, щоб його обійти. Закрити треба Інтер та ТРК «Україна», вони найбільші русофіли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: