ЧИТАЧІ «ФОРТУНИ» ПРО СТРАХУВАННЯ

Американський мультимільйонер, інвестор, автор серії бестселерів «Багатий тато», який видав 16 книг загальним тиражом понад 27 млн екземплярів Роберт Кійосаки пише так: «Єдина річ, яку ви не зможете купити у момент, коли вона вам знадобиться – це страховий поліс! Тому його потрібно придбати заздалегідь, сховати далеко в сейф і молитися Богу, щоб він вам ніколи не знадобився».   

Страхування – вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій).

Страхова компанія – це компанія, яка здійснює страхування життя, здоров’я людей, майна громадян і підприємств, транспортних засобів, вантажів, що перевозяться, тощо з метою відшкодування збитків, втрат, зумовлених несприятливими подіями, нещасними випадками.

Останнім часом на українському ринку з’явилося багато страхових компаній, які пропонують свої послуги зі страхування життя та накопичення. Однак багато українців не поспішають страхувати своє життя.

Отож, як правильно вибрати страхову компанію, чи є авторитетною на ринку і надійною, ми вирішили поцікавитися у наших читачів. 

Володимир МАСЛЯК, стоматолог

Потрібно бути глухим і сліпим, щоб не бачити і не чути очевидного! Держава вже давно зняла з себе відповідальність за забезпечення гідного життя наших громадян у той період, коли ми перестаємо працювати або іншими словами – стаємо економічно неактивними, а значить і не вигідними для держави. Бо в її очах пенсіонери – це «наглі» люди, мало того, що вони вже не працюють і не приносять користі державі, то вони ще вимагають від неї гроші.

Тому, шановне товариство! Прокиньтесь від сну і беріть відповідальність у свої руки. Як це роблять європейці та увесь світ давним-давно. І робити це треба зараз, коли ще молодий і працюєш, а не відкладати на потім, коли вже буде запізно. І будемо мати те, що маємо. Оберніться навколо! Ви тих людей бачите щодня. Це ваші батьки, тітки, дядьки, дідусі та бабусі. Запитайте їх чи задоволені вони тим, що їм дала держава?

Як ви будете накопичувати собі на старість – ваша справа. Я поділюся тим, як я це роблю і як робить це весь цивілізований світ. Мова йде про лайфові страхові компанії.  Зверніть увагу – лайфові, а не ризиковані. Коли я вирішував для себе де мені накопичувати кошти, то вибрав саме лайфову страхову компанію. Так погоджуюся, їх є багато на ринку.

Тому при виборі страхової компанії ось на що потрібно звернути увагу: вік компанії – не менше 100 років; кількість країн в яких вона працює – не менше ніж в 20-ти; кількість клієнтів по усьому світі; форма власності – обов’язково приватна; кінцевий беніфіціар (вигодонабувач) повинен бути не один, а група інвесторів; яке місце посідає компанія у світових міжнародних рейтингах; скільки компанія має перестрахувальників – мінімум три та наявність безтермінової ліцензії. Ось саме цими критеріями керувався я, коли обирав страхову компанію для себе та своєї сім’ї.

Ви повинні самі розібратися у цих питаннях. Що я вам і рекомендую. Бо більш надійного інструменту для створення капіталу ви не знайдете! Адже не даремно 85 відсотків населення у світі довіряє свої фінанси саме лайфовим страховим компаніям, тому що за більш ніж 200-річну історію їх існування ви не знайдете жодного випадку банкрутства. Тому потрібно, не критикувати, а розбиратися, не чекати, а діяти.

Не жити минулим і пострадянськими пережитками, а змінювати своє мислення, розширювати свій світогляд, вчитися фінансової грамотності у світової спільноти. Тоді й будемо жити так як вони. Державу можна змінити тільки знизу, починаючи з себе. Самі собі створюйте багатство! Не будьте транжирами! Бо коли у нас будуть фінанси, тоді ми будемо обирати не «пакетом з гречкою», а розумом.

А як стати фінансово незалежною людиною і за допомогою якого інструменту я вже вам розповів. А чому, на мою думку, українці не хочуть страхувати своє життя? Відповім так – хочуть і страхують! Щоправда не усі! Можу вас запевнити, що пройде 10, 15, 20 років і ви побачите, що програми накопичувального страхування будуть у більшої половини населення України.

Але будуть і ті, що пошкодують за те, що думали та зволікали і  не прийняли рішення взяти відповідальність у свої руки. Адже єдине, що не можна повернути – час! До якої категорії будете відноситися Ви – вирішувати тільки Вам!

Ірина КРАВЧЕНКО, приватний підприємець

Перед усім, не­об­хідно кожному україн­цю відвести значну увагу для обрання страхової ком­па­нії (без цього ніяк у тепе­рішньому світі) –  для себе та для близь­ких! Це над­важ­ливо! Для кожного люблячого себе українця! Батька! Матері! Сина або доньки, своїх батьків! Вар­то розібратися в га­рантіях, а саме: скільки ча­су компанія існує в країні в якій ви перебуваєте (і взагалі скільки їй років), скільки клієнтів у всьому світі їй до­віряють, які події відбулися (історичні факти) і т. д.

Ви повинні особисто довіряти цій стра­ховій компанії. Можливо у ній застраховані ваші близькі, родичі, друзі, знайомі. Я, осо­бисто, для себе зробила вибір на користь однією з страхових компаній, яка є світовим лідером в цій галузі. Лише з нею я почуваюся безпечно і спокійно, незалежно від обставин. Я можу спокійно лягати спати і прокидатись, я знаю, що моя дитина знаходиться у безпеці.

Українці невдовзі прийдуть до того, що лайфове стра­ху­ваня стане невід’ємною частиною їхнього життя, адже лайфове страхування – це майбутнє всіх наступних поколінь. Згодом українці дуже скоро прийдуть до страхування життя, це необхідно кожному і при будь-яких обставинах.

Марія ГУМЕННА, продавець у приватного підприємця

До вересня місяця цього року в мене було абстрактне поняття про страхування життя та накопичення. Я, як і всі українці сподівалася на пенсію. Однак, вчасно спам’яталася. Зустрівшись з фінансовим консультантом однієї страхової лайфової компанії, яка є №1 у світі зі страхування життя та накопичення, вислухавши всі «за», я прийняла рішення застрахуватися.

Я не перша у своїй родині, хто має таку програму страхування, медичний захист та накопичення. Трохи скоріше, у червні, липні та серпні місяці цього року клієнтами цієї страхової стали мої дві сестри, швагро та його рідний брат, моя племінниця зі своєю сім’єю та племінник. Чому я прийняла таке рішення? Та тому, що хочу, коли вийду на пенсію не працювати, а відпочивати.

Я не раз бувала в Польщі та бачила як суттєво вирізняються польські пенсіонери від українських. Українські пенсіонери, які ще мають змогу та здоров’я працювати, змушені кожного дня йти на роботу, щоб заробити гроші та покращити свій матеріальний стан. А що робити тим пенсіонерам, хто не може вже працювати і отримує щомісяця близько 1500 гривень?

На превеликий жаль, в Україні на даний час спостерігається не найкраща фінансова картина. Державний бюджет з року в рік стає все більш дефіцитним, а «фінансова діра» у Пенсійному фонді України стрімко збільшується. Можлива така ситуація, коли платити пенсії потенційним пенсіонерам, вже не кажу те, коли я вийду на пенсію, буде нічим. Ось чому українцям потрібно подбати про свій матеріальний стан, поки ще не пізно.

І обов’язково раджу мати поліс страхування життя, що включає в себе медичний захист та накопичення. Такий страховий накопичувальний поліс закриє не тільки фінансові питання людини, але і захистить його у випадку різноманітних життєвих форс-мажорів. Мати страховий накопичувальний поліс чи ні – особистий вибір кожної людини. Я свій вибір вже зробила, а ви?

Олег ЗІНЧЕНКО, приватний підприємець

Можу сказати як людина практик, я не перший рік користуюсь послугами страхової компанії, до цього питання я в свій час підходив дуже серйозно. Я ретельно вивчав наш ринок і компанії які працюють. І звісно, якщо говорити про Україну, то який фонд компанії та її статутний капітал по зобов’язанням. Чим більший тим краще. Крім того, які перестрахувальники, а вони мають бути авторитетні та відомі.

Що ж стосується довіри до страхової компанії, –  вона у мене з’явилася не відразу. Коли почав розбиратися, то не знайшов жодної приватної компанії яка б збанкрутувала. Це вагомий аргумент. Плюс мільйони клієнтів в усьому світі, і як виявилось в Україні, мало того, я та мої друзі вже років з десять користуємося послугами таких компаній і все чудово. На даний час  я застрахував своє життя, свою донечку та авто. Як ви знаєте, за кордоном медицина на високому рівні, по крайній мірі – забезпечення. Тому що там скрізь медичне страхування. Усі хочуть щоб в Україні медицина була безкоштовною і якісною. За це треба забути. Навіть за кордоном цього немає.

На мою думку, дешевше заплатити 6000 грн у рік, для прикладу, але якщо станеться якийсь випадок, отримати в рази більше і відповідно якісно пролікуватись. Знаю це на практиці. Краще подбати про себе заздалегідь. Бо потім вже буде не потрібно. У виборі страхової досить важливо, щоб компанія була міжнародного рівня. Надійна, перевірена часом не тільки у світі, а зокрема і в нас. В Україні вже було достатньо і є, компаній, які стабільно працюють протягом тривалого часу. Я ж особисто довіряю закордонним компаніям, які є світовими лідерами.

На жаль, багато українців негативно ставляться до страхування, однак – не всі. Мабуть тому, що нас часто обманювали, і в людей сформувалась недовіра до будь-чого нового. Однак, не все що нове – погане. Хто вірив ще 25 років тому, що в Україні з’явиться інтернет, смартфони… Розумієте, в Європі люди давно вже страхуються, їх цього вчать з дитинства, а нас ніхто не вчив. Це питання часу, зараз все більше людей починає користуватись послугами страхових компаній.

Розпитував Михайло ОЛІЙНИК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: