Читачі «Фортуни» про блокування російських інтернет-ресурсів

15 травня на сайті Президента України було опубліковано указ про блокування соцмереж «ВКонтакті» й «Однокласники» та інших російських ресурсів (сервісів «Яндекса» – «Яндекс.Гроші», «Яндекс.Новини», «Яндекс.Пошта», Метро, Каса, Календар, Кінопошук, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки «Яндекса») на території нашої держави. Указ набрав чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.

Під санкції потрапляють і «Mail.Ru Group», сайти антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» і Dr.Web. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Зірка», ТНТ, РЕН, ОТР. Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також безстроково.

«Фортуна» провела опитування серед своїх читачів різного віку і досвіду користування соцмережами та з’ясувала, що вони думають про блокування «ВКонтакті» та інших російських ресурсів в Україні?

Олег Ковердан, 16 років, учень 10 класу, м. Стрий

Я почав користуватися соціальною мережею ВКонтакте з літа 2010 року (тоді мені було 9 років). Згодом, з вересня 2015 року зареєструвався в Facebook. А з минулого літа в Instagram. Також маю канал на Youtube. Приблизно 2-3 год. в день я проводжу в інтернеті. Я вважаю, що блокування потрібно було зробити давно, ще в 2014 році, коли почалися події на Сході нашої держави.

Пам’ятаю, як я і мій тато зареєструвалися в першу всеукраїнську соціальну мережу Weua.info, яка запрацювала 1 квітня 2014 року, як соціальна мережа для українців. Але, на жаль, вона вже не працює.

Роман Сметанський,
33 роки, м. Ходорів, голова ГО «Ідея і чин»

Користуюсь соцмережами давно. Зараз більше «відвідую» фейсбук і твітер. Тут можна почерпнути чимало цікавої і корисної інформації. Також багато років зареєстрований у Вконтакті. Підтримую, яндекс, як пошукову систему і однокласники. Рішення Президента можна зрозуміти. Я б заблокував частково тільки російські групи і людей які ведуть анти українську пропаганду. Оскільки працюю в юридичній компанії в Інтернеті проводжу  8-10 годин на день.

Олександр Сікора,
57 років, пенсіонер, м. Стрий

Соцмережами користуюся з моменту їх виникнення, інтенсивно – годину щодня, а також постійно підключений через телефон. Заборона російських ресурсів – маразм. Мене ніхто досі не вербував, новини читаю ті, які мені потрібні, і завжди шукаю різні джерела. У нас забирають можливість розказати іншій стороні, як нам добре стало жити. В стрічці новин тільки позитив, тому що я сам вибираю з ким дружити. На жаль, в українських джерелах мало потрібної інформації (наукові роботи, фото-, відеоматеріали).

Леся Ярема,
кухар, м. Стрий

Останні два роки користуюся соцмережами, зокрема, Однокласниками і Фейсбуком. Інтернет для мене – це перш за все спілкування та інформація. Як тільки маю вільну хвилину, то «заходжу» в Інтернет. Щодо заборони російських ресурсів думаю так: якщо це потрібно для України, то нехай закривають.

Анжела Марголич,
37 років, приватний підприємець, м. Стрий

Вперше зареєструвалися в соціальних мережах у 2007 р. на сайті mail.ru. та Однокласники. Була активним користувачем до 2013 р. Завдяки сайту можна було спостерігати абсолютно за всіма друзями та знайомими. Це спрощувало багато моментів, бо в різних групах сайту можна було отримати потрібну інформацію, новини, рецепти, магазини і т.д.

Чесно кажучи, багато часу приділялося сайту, адже кожного дня це було щось нове та цікаве, подарунки, ігри та інше. Десь у 2009 р. зареєструвалися в соцмережі ВКонтакті, але з метою тільки прослуховування радіо та музики. На той час, сайт для мене не був цікавим і по сьогоднішній день також. На сторінці ФБ зареєструвалася у 2010 р., і побачила, що Фейсбук є досконалим і цікавим.

У 2013 р., коли на сайтах Однокласники та ВК почали публічно зневажати Україну, видаляти мої публікації на захист Євромайдану та наших патріотів, я видалила всі сторінки з даних мереж. Зараз в користуванні тільки одна мережа ФБ. Витрачаю десь 2-3 години на день, для загального ознайомлення, привітання або потішитися за успіхи знайомих та друзів, вчасно долучитися чи застерегтися від різних життєвих випадків. Позитивно ставлюся до рішення Президента стосовно заборони, адже проросійські сайти створюють сприятливі умови для зомбування наших людей, а особливо молоді.

Створюються групи, котрі негативно впливають на підлітків. Звичайно, для дітей молодшого віку закриття сайту ВК це трагедія, але, на мою думку, потрібно обмежувати доступ для наших дітей до таких сайтів та груп. Звичайно, має бути альтернатива українська. Думаю, що в більшості наших юних користувачів не буде проблем обійти всі заборони. Хоча так важливо донести їм правильну інформацію стосовно проросійських сайтів, а не тільки поставити ВЕТО.

Але в будь-якому випадку це моя особиста думка. Кожного з нас пов’язують особливі потреби з соцмережами, хтось шукає допомоги для хворих та потребуючим уваги, і не будемо грішити, бо вдалося багато чого досягти завдяки соцмережам. Хтось відкрив свій прибутковий бізнес, і це похвально. Хтось відкрив себе в нових можливостях, а когось зауважили на високому рівні. Тому, є плюси та мінуси. Але в наш час ми маємо не шкодити собі та нашій державі! Тому я все-таки за те, щоб заборонити проросійські сайти.

Розпитувала Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: