«Чим душа переповнена»

М. Золотуха — відомий музикант галицького краю. Музикант-пісняр із чималим досвідом музично-організаційної, виконавської та педагогічної роботи. На даний час є автором понад 400 пісень, які лунають по радіо та ТБ, використовуються як педагогічний матеріал у дитячих мистецьких закладах.

Протягом останніх 20-ти років п. Михайло викладає вокал у дитячій музичній школі ім. О. Нижанківського, де навчає і ділиться своєю творчістю з учнями свого класу і педагогами школи.

За декілька останніх років композитор склав і видав 10 збірок пісень: «Освідчення» (2001р.), «Пісенний вернісаж-2», «Пісенний вернісаж-3» (2007р.), «Журавлині ключі» (2009р.), «Місто моїх надій» (2010р.), «Хай линуть пісні» (2013р.), «Мамо, я повернусь…» (2014р.), «Лети, моя пісне» (2015р.), «Мені потрібна Україна» (2016р.), «Пісня кличе» (2017р.).

М. Золотуха успішно співпрацює з поетами: Б. Стельмахом, Ю. Рибчинським, В. Капустіним, В. Квітневим, П. Лехновським, Р. Тарнавською, Г. Курбатовою, В. Романюком, І. Левицьким, Л. Цалин та іншими. Не раз і власну поезію переплітає з приємною мелодією і змістовними гармонійними акордами. Багата палітра цього митця — це серйозна патріотична пісня, пісня для дітей і про дітей, про рідний край, про любов до отчого дому, до коханої.

Творам Золотухи притаманна яскрава мелодійність та гармонізація, що збагачена пульсацією сучасних ритмів.

Незабаром маестро буде святкувати свій 60-літній ювілей і 35-річчя творчості. В одній особі митця втілилися виразні людські якості: талант від Бога, невичерпна енергія, невтомна працездатність і щедрість душі.

Щорічно відбуваються творчі вечори композитора-пісняра за участю вокально-інструментального гурту «Говерла», учнів та викладачів шко­ли, студентів музичних навчаль­них закладів, артистів.

Його твори неодноразово при­носили лауреатство не тільки юним артистам, а й дорослим, сформо­ваним виконавцям на різноманітних всеукраїнських та міжнародних кон­курсах. Його творіння здобули на­род­не визнання.

Тож нехай Ваші пісні, маестро, ще довго торкаються найпотаємні­ших струн не одного дитячого серця і відкривають віконце в яскравий і безмежний світ музики.

Н. КОМАР, викладач вищої категорії теоретичних дисциплін Стрийської ДМШ ім. О. Нижанківського

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: