«Струни Євромайдану»

Борись і протестуй, не падай на коліна,

Не вір, не плач, не бійся, не проси!

Не будь байдужим, гідну відсіч дай!

Згадай Майдан і захисти свій край!

Майдан – це двері, які так і не закрилися. Майдан прибрали, почистили, вимили і підмели… Але Майдан гомонить, дихає, дзвенить струнами, вібрує поезією, стукає бруківкою і рипить шинами. Більшість завдань, які ставилися на Майдані, досі вимагають вирішення. Хтось тішиться брехнею, хтось співчуває і переймається, хтось сподівається…

Та Майдан вчить сподіватися лише на себе… Саме такими словами розпочала свій виступ на урочистій частині концертної програми «Струни Євромайдану», яка відбулася 26 листопада в актовій залі Стрийського Народного дому (вул. Народна, 8), голова ГО «Майдан Стрийщини» Вікторія Коцур. Організаторами цього дійства виступили громадська організація «Майдан Стрийщини» та Стрийське міськрайонне товариство «Просвіта».

Розпочалися урочистості з Державного Гімну України, який співали усі присутні. Після виступу п. Вікторії до слова було запрошено сотрудника катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Василя Горечка. Спільно з отцем присутні, яких, на превеликий жаль, було не так вже й багато помолилися «Отче наш» за усіх загиблих та долю нашої неньки-України. «Саме Євромайдан круто змінив Україну, дав нам таку довгоочікувану Україну, а також поміняв обличчя України. Саме феномен Євромайдану розвернув нашу країну, яка котилася на саме дно», – зазначив отець Василь.

Також усі присутні мали можливість подивитися документальний фільм «Євромайдан» та пригадати події, що відбувалися, перед початком Революції Гідності, та через чотири ро­ки потому згадати як Ук­раїна, а також наша молодь повстали проти тиранії і свавілля тодішньої влади. Слід зазначити, що присутні мали можливість пригадати учасників Майдану та Героїв Небесної Сотні, а також переосмислити сьогодення в контексті тих подій, які змінили хід історії розвитку та подальшої долі нашої багатост­раждальної України.

У залі також були рідні сестра, брат та швагро Героя Небесної Сотні Андрія Корчака – Ольга Соломаха-Корчак, Юрій Корчак і Євген Соломаха. Після урочистої частини відбулася концертна про­грама – «Струни Євромайдану». Зі сцени лунали пісні Євромайдану у виконанні активного учасника тих по­дій, лауреата фестивалю авторської пісні «Оберіг-2017», стриянина Зено­вія Медюха, Максима Перев’язка і його побратимів по гурту «Кулі».

Також зі сцени прозвучали патріотичні пісні гурту «Усі вдома». Зал аплодував та підспівував пісні, серед яких були: «Мамо, не плач», «Ще не вмерла, не вмерла Україна» (польська пісня), «Дорога на Схід», «Дівчина з Майдану» та багато інших. Усі вони ввійдуть у альбом «Пісні війни».

Слава Україні! Героям Слава!

Слава Нації! Смерть ворогам!

Україна, понад усе!!!

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: