«Стрияночка» фестивалила у Скадовську

«Cтрияночка» супер! «Стрияночка» клас! По всій Україні танцює для Вас!» З такими вигуками вихованці ансамблю народного танцю «Стрияночка» ступили на рідну землю після тріумфального виступу на двох фестивалях у м. Скадовську. Свою скарбничку перемог юні таланти, під керівництвом досвідчених хореографів Олексія та Олени Боровницьких, поповнили новими трофеями, зокрема, Гран-прі другого Всеукраїнського дитячого фестивалю мистецтв «Чорноморський зорепад».

Ласкаве море, теплий пісок, нові друзі, радість від спілкування, океан позитивних емоцій – так проходили фестивальні дні для юних стрийських талантів у сонячному Скадовську. Серед великої кількості учасників ансамбль народного танцю «Стрияночка» зумів привернути увагу і «запалити» серця як журі, так і глядачів. Позаду титанічна праця на танцполі, виснажливі репетиції. Та результат того вартий. Заслужені овації й призові місця одразу на двох фестивалях-конкурсах мистецтв: VI Міжнародному – «Україна єднає світ» та Всеукраїнському – «Чорноморський зорепад».

Батьки учасників ансамблю та керівництво міського відділу культури й дитячої школи мистецтв влаштували надзвичайно теплий прийом для своїх улюбленців. Плакати та різнокольорові кульки, квіти, щирі обійми й слова привітань звучали для «Стрияночки» по поверненню на рідні терени.
Керівник ансамблю народного танцю «Стрияночка»,  викладач вищої категорії, член асоціації хореографів України, заслужений діяч естрадного мистецтва України Олексій Боровницький не приховував радості та гордості за своїх вихованців. Розповідає, що ансамбль їхав на міжнародний фестиваль-конкурс «Україна єднає світ», спеціально підготувавши з такою ж назвою хореографічну композицію й український народний танець «Гопак». Посівши І місце й отримавши Гран-прі фестивалю, були запрошені на ще один фестиваль, який через кілька днів також проходив у Скадовську.

«Звісно погодилися, бо для цього працюємо, щоб бачити результат і щоб юні артисти отримували досвід виступу перед широкою глядацькою аудиторією, – каже Олексій Боровницький. – У фестивалі «Україна єднає світ» брали участь талановиті діти не тільки з нашої держави. Було багато номінацій та різні вікові категорії. Дипломи, кубки і медалі переможці отримали від голови журі фестивалю, Заслуженого діяча мистецтв України, засновника і директора першої в Україні приватної школи мистецтв «Ювента» (м. Херсон) Фірузи Тимофєєвої та народної артистки України Ніни Матвієнко, неперевершеної виконавиці народних пісень. Ми, як володарі Гран–прі та всі, хто зайняв І місця також виступали на гала-концерті».

«Фестиваль «Чорноморський зорепад» ми також підкорили, – розповідає Олена Боровницька. – Тут ми зробили акцент на молодшій групі – ансамблі народного танцю «Сузір’я калини». Це наші вихованці 10-12 років. Виступ складався з українського жартівливого танцю «Шалантух» і хореографічної сюїти «Не шуми калинонька». І як результат – почесне ІІ місце. А вже у віковій категорії 13-15 років основний склад «Стрияночки» повторив свій тріумф попереднього фестивалю і посів І місце. Загалом концертна програма була різноманітною, і я впевнена, що нікого не залишила байдужим. Дарма, що це було своєрідне творче змагання – тут, по великому рахунку, не було переможців та переможених. Всі, без винятку, відчували себе талановитими, окриленими. Найкращими».

І наші справді найкращі! Обмінявшись враженнями та емоціями, які переповнювали всіх та запустивши в небо повітряні кульки діти втомлені, але щасливі розійшлися по домівках. «Хочу подякувати колективу «Стрияночки» за результативне втілення усіх творчих задумів, та за те, що зуміли здобути найвищу перемогу, отримали Гран-прі та похвалу «Ви молодці!» з вуст Ніни Матвієнко. Ми цінуємо й дорожимо кожним учнем і звісно велика шана та подяка за всебічну підтримку батькам учасників, начальнику Стрийського відділу культури Богдану Бойку, директору школи мистецтв Зеновію Куйбіді та завучу – Марії Дицькій, директору МБК Стефанії Костів і меценату Зіновію Карпінському. Всіх стриян запрошуємо слідкувати за нашими виступами. Ми вас не розчаруємо. Маємо безліч нових креативних ідей, які втілюватимемо у танці», – зауважив Олексій Боровницький.

Нині в творчому доробку колективу близько 20 хореографічних композицій. Запальні українські танці у виконанні «Стрияночки» завжди і на будь-якій сцені сприймаються як феєричне свято. Її керівник Олексій Боровницький у свій час, теж був учасником цього ансамблю. Вже у новій іпостасі він зумів вивести його на вищий професійний щабель. Сьогодні ансамбль народного танцю – це постійно діючий творчий колектив, який виступає на фестивалях різних рівнів презентуючи українське мистецтво і рідне місто.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: