«Світло Різдва» від «Стрий-Ко»

Традиційно напередодні нового року у виставковій залі Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» відкривається експозиція творчих робіт членів мистецького об’єднання «Стрий-Ко», яка не має аналогів на наших теренах й нараховує понад 70 творчих, різносторонніх особистостей. Цьогоріч це вже XXXV вернісаж під назвою «Світло Різдва».

Митці нашого краю представили нові різножанрові роботи. До уваги відвідувачів картини Мирона Нестерчука, Ігоря Мельника, Юрія Бандери, Мирона Довганича, Ігоря Іваницького, Юрія Палія та інших. Цікаві роботи з кераміки та шкіри, жіночі прикраси та одяг. Ознайомитися з виставкою можна протягом січня місяця.

Організатор і натхненник, оформлювач експозиції – голова об’єднання Дарія Михаць. Нагадаю, дебютувало товариство «Стрий-Ко»  у квітні 1992 року. Відтоді двічі на рік презентує на широкий загал тематичні виставки – великодню та різдвяну.

Щоб детально роздивитися експозицію, помилуватися новими сюжетами знаних художників, ознайомитися з роботами молодих митців я люблю відвідувати виставкову залу наступного дня після офіційного відкриття. Тоді, без зайвої метушні, залишаючись на одинці й зупиняючись біля тієї чи іншої роботи, ніби відчуваєш енергетику майстра, переймаєшся настроєм, малюєш у своїй уяві продовження сюжету картини, що зворушила, «зачепила» за живе.

Як з’ясувалося, я не одна така. І що здивувало мене – це були три школярки із СЗШ №8. Для дівчаток екскурсію провела працівник музею Марія Медюх. Вона розповіла про об’єднання «Стрий-Ко», відомих художників та майстрів ужиткового мистецтва.

Юних відвідувачок експозиції найбільше вразили полотна Ігоря Мельника та сподобалася картина Мирона Нестерчука «Селфі», а ще «Дахи старого міста» Сергія Будякова, кераміка Надії Мельник, намисто з натурального каменю Ярослави Левицької та авторські прикраси з вовни і полімерної глини Юлії Ханик-Сої.

Для мене ж своєрідним відкриттям цьогорічної виставки стали монотипії Юрія Палія, для яких у центральній залі виділили чільне місце. Вони розставлені на столі. Їх можна брати у руки і розглядати, тим паче, що назва мініатюр написана на зворотній стороні. Слідкуючи за творчістю цього художника сміливо можна сказати, що він – приклад митця, який не зупиняється у розвитку, а перебуває у постійному пошуку себе і нових форм виходу емоцій на папері.

Несподівано розкрився у новому амплуа, зокрема, як художник – регент хору церкви Благовіщення, викладач хорової школи «Щедрик» Ігор Іваницький. Його тематичні акварелі «В полоні зими» написані на березі річки Стрий «захоплюють в полон» і розумієш: справді, талановита людина – талановита у всьому. Браво, пане Ігорю.

Вернісажі «Стрий-Ко» – це своєрідна візитівка митців нашого краю, які з року в рік вражають новизною та креативністю. ХХХV експозиція – це різноманіття сюжетів та мистецьких знахідок приправлених національним колоритом. При цьому кожен з художників має свій індивідуальний авторський почерк. Відвідувачів виставки вразить витонченість, завершеність сюжетних ліній, розмаїття образів.

Та головне тут панує неповторна за емоційним сприйняттям атмосфера, яка викликає водограй емоцій. Виставка «Стрий-Ко» «Світло Різдва» безперечно матиме успіх у відвідувачів, тож не кажіть потім, що ви не чули і не бачили, коли знайомі чи колеги по роботі ділитимуться враженнями від естетичної насолоди.

Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: