Свято духовної музики від славетного хору «Каменяр»

7 травня у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия відбувся концерт духовної музики «Воскресіння день» з нагоди 10-ї річниці присвоєння чоловічому хору «Каменяр» статусу «муніципальний». За вагомий внесок у розвиток хорового мистецтва, активну творчу діяльність та з нагоди 10-ї річниці присвоєння хору статусу «муніципальний», голова ЛОДА Олег Синютка передав щирі вітання від Президента України Петра Порошенка та вручив Степану Целюху подяку.

Привітати творчий колектив, який очолює заслужений діяч мистецтв України Степан Целюх, мали нагоду владика Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин, настоятель Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці Мирон Гринишин, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, народний депутат України Андрій Кіт, голова Стрийської районної державної адміністрації Василь Зубрицький, заступник голови районної ради Мирон Войтович, заступник міського голови Стрия Роман Волинець та інші.

Протягом концертної програми звучали українські духовні твори хору «Каменяр» в обробці керівника колективу, майстра і диригента Степана Целюха та чоловічого хору церкви Пресвятої Трійці ЧСВВ з міста Кам’янець-Подільського, які приїхали привітати своїх колег хорового співу. Ця музика завжди чаруватиме своєю шляхетністю, досконалістю, надзвичайною щирістю і красою звучання.

Століттями духовну музику писали кращі представники музичної культури. Виконання творів багатоголосим хором викликали відчуття смутку й радості, тривоги та надії, буденності і, водночас, чогось неземного, бо у співі цьому — душа народу. Жоден з присутніх цього дня на концерті у храмі не залишився байдужим до милозвучного та професійного хорового співу «Каменяра».

Довідка: Чоловічий хор «Каменяр» створений у 2000 році, а в 2007 року реорганізований в муніципальний чоловічий хор відділу культури і туризму Стрийської РДА. В хорі співають 25 учасників. Це інтелігенція та молодь міста та району. Сьогодні у творчому доробку колективу майже 100 творів. За високі творчі досягнення та активну творчу діяльність колектив неодноразово нагороджувався грамотами, дипломами та подяками.

Муніципальний чоловічий хор «Каменяр» можна сміливо назвати колективом українського музичного і культурного відродження. Хор виконує і записує колядки, щедрівки, історичні, козацькі, стрілецькі, повстанські та народні пісні, духовні твори класиків та сучасних композиторів. «Каменяр» проводить активну гастрольну діяльність, бере участь у фестивалях та конкурсах різних рівнів.

 Джерело: https://stryi-rda.gov.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: