Післявиборчі висновки

{mosimage}30 січня виповнилося 10 років з того дня, коли я зважено і обдумано написав заяву про вступ до політичної партії ВО «Батьківщина», беззмінним лідером якої всі ці роки є Юлія Тимошенко.


Я зробив цей крок не тому, що планував будувати свою політичну кар’єру, а тому, що мої патріотичні погляди цілком відповідали основним засадам, на яких ґрунтувалася і ґрунтується діяльність саме цієї політичної сили.


Мої переконання були справжніми, а не надуманими, задля особистої вигоди, і залишилися такими ж стійкими впродовж всіх цих 10 років.

Саме тому я не став перебігати з однієї партії в інші, незважаючи на певні родинні обставини, що склалися на площині місцевої політики у 2007 році.


Тому мене здивувала і обурила передвиборна позиція деяких політичних сил, які себе вважають поборниками демократії в нашій країні.


Я маю на увазі «Нашу Україну» та КУН. Всім зрозуміло, що у 2004 році тільки завдяки підтримці БЮТ українцям вдалося обрати Президентом саме Віктора Ющенка.


І на останніх виборах ми, «помаранчевий» табір, знову би отримали перемогу, якби залишилися такими ж одностайними. Проте «Наша Україна» та КУН чомусь вирішили підтримати Януковича.


Бо їх заклики не йти на вибори або голосувати «проти всіх» були відразу спрямовані на те, щоб забрати голоси у Юлії Тимошенко, і автоматично надати перевагу Віктору Януковичу.


Намагаючись переконати своїх прихильників, вони несправедливо обливали брудом лідера БЮТ, і проблеми, які виникли у всіх країнах світу з початком кризи, приписали її помилкам.


Ви прагнули досягти такого результату, який ми отримали у другому турі виборів-2010, наші колишні соратники? Тоді якою ж була мета «помаранчевої» революції? Можна було ще у 2004 році пустити до влади Партію регіонів на чолі з Януковичем.


Особливо мене обурюють виступи Ростислава Готя, який багато років був не тільки членом ВО«Батьківщина», а й очолював міську організацію, і постійно відкрито захоплювався діяльністю Юлії Тимошенко. Думаю, якби свого часу його не виключили з рядів «Батьківщини», то зараз він був би у перших рядах тих, хто агітував віддати свій голос саме за неї.


Ми багато вже почули про ті фальсифікації на користь Януковича, які масово практикувалися у Донецьку та Луганську. У тих містах були спостерігачі і зі Стрия. І вони були свідками того, як цілі автобуси з людьми підвозилися під виборчі дільниці для голосування. Щоб перемогти на цих виборах, вони активізували всі свої сили, а ми – роз’єдналися.


{mosimage}Прикро, але навіть у Стрию, на виборчих дільницях, були помічені явні порушення на користь Януковича. Зокрема, на дільниці №7, де я був присутнім до кінця підрахунку голосів, було визнано дев’ять бюлетенів недійсними через відсутність підпису члена дільниці, який видавав виборцям ці бюлетені.


І насторожує той факт, що всі вони були з «галочками», поставленими біля імені Юлії Тимошенко. Не схильний думати, що це просто недбалість. Швидше за все, що у такий спосіб хтось намагався підзаробити.


А тепер, дорогі мої земляки, маємо те, що маємо. Виправити ситуацію вже неможливо, але висновки зробити все-таки варто.


Нестор ГОТЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як проголосували райони та міста Львівщини

Юлія Тимошенко отримала понад 90-відсоткову підтримку у 14 районах та одному місті обласного значення у Львівській області.