Проект, де діляться своєю творчою енергією

Керівник студії розумних дітей «Пізнайко» та психолог «Арт-терапевтичного центру для дітей учасників АТО», що реалізується в Стрию за підтримки Української Галицької Асамблеї з ініціативи ГО «Молодь Стрийщини», Уляна Вайда провела для учасників проекту майстер-клас з писанкарства. Майстриня-аматор вважає, що сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

Учасники майстер-класу не тільки навчилися азів розпису писанок, а й дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису, використовуючи традиційні орнаменти. Уляна Вайда ділилася своїми знаннями та умінням писати великодню писанку розповідаючи про історію виникнення цієї традиції, символи, у яких наші пращури втілювали свої прагнення й віру.
Учасником усіх майстер-класів цього проекту є колега журналіст, телеведуча Марічка Ходовицька. Її сюжети з місця події завжди цікаві та повчальні. А інформаційна підтримка допомагає залучати до хороших справ й інших небайдужих людей. Незмінними супутниками на заходах такого плану є її донечки, які через зайнятість мами на роботі недоотримують живого спілкування і частіше маму бачать з екрана телевізора. Тому Марічка вирішила поєднати таким чином роботу та спілкування з дітьми, якого, зрештою, так бракує у кожній родині.
Завжди щира і безкомпромісна в кадрі Марія прагне змінити навколишній світ і почала з себе. А це, повірте, не кожному під силу. Її коментар «Фортуні» – це своєрідна сповідь успішної жінки і турботливої мами. «А що ж таке майстер-клас, а для чого? Чи варто витрачатися на такі заняття? А час? Він же такий дорогоцінний. Скажу вам, 100 відсотків треба підійматися з дивану, вимикати борщ на плиті та йти. Обов’язково з дітьми. Разом. Не хитруйте, не домовляйтеся з власним сумлінням, не відправляйте їх самих.

Користь та ефект від занять будуть не такими. Бо завдання майстерних уроків, на мій розсуд, в тому, щоб розвивалися наші діти, а ми їм в цьому допомагали. Бонусом для батьків та їхніх чад буде відпочинок. Відволіктися, відімкнути мізки й поринути у щось незвідане досі – це круто. Ризикніть, вийдіть зі звичної комфортної чи радше буденної зони. Це новизна для сучасного суспільства, втомлених постійною гонитвою за грішми людей, яким катастрофічно бракне часу, а ще добра, любові, миру та спокою.

Це можливість віднайти та відновити давні митецькі та українські традиції. Спричинитися до будівництва здорової, а головне вільної громади та країни. Це не високі популістські заклики, це наш обов’язок. Встати та йти до нової весни. Лікувати душі, черпати живого ресурсу, вчитися берегти людські стосунки, живе спілкування, яке ми втрачаємо. Не біймося себе. Свого невміння. Розцвітаймо з новою силою, цілими сім’ями, родинами, проводячи час спільно.

Увага та допомога, підтримка та посмішка, обійми та добре слово потрібні всім. Особливо дітям. Особливо наших вояків. І їм самим теж. Облюблять усіх на майстерних уроках. От побачите. Ще скажете спасибі. За порадниковий десерт від Марічки Ходовицької, мами, яка не має часу не лише на себе, а й на своїх дівчаток. Тепер я його знаходжу. І не лінуюсь, не жалкую вихідних. І все встигаю. І все у нас добре. Ми посміхаємося. Ми вдячні Богу за майстринь і майстрів. Вчать гонити чари, малювати, фантазувати. Жити вчать. Додайте і ви життя у свої дні», – поділилася сокровенним Марічка Ходовицька.

Усі, хто якимось чином залучений в арт-проекті, постійно діляться своєю творчою енергією, тим самим розвиваючи цей проект. Він успішний і дієвий, бо працює на усвідомленні його потрібності й того, що він з’явився вчасно і може допомогти та вплинути на хід подій. Це неможливо перевести у грошовий еквівалент, бо це безцінний досвід.

Наталія КАРПЕНКОВА.
Фото із соцмережі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: